הרה"ר לישראל הגר"ד לאו: "אחוזי הסיבוכים הרפואיים בבריתות בארץ – אפסיים"

את הדברים אמר הרב הראשי בערב עיון למוהלים שערך בית החולים שערי צדק בירושלים בשיתוף עם הרבנות הראשית לישראל • ״יש להסביר לציבור כי חשוב להזמין מוהל מוסמך, המוכר על ידי הוועדה הבין-משרדית לפיקוח על המוהלים״

הערב התקיים ערב עיון למוהלים במרכז הרפואי שערי צדק, בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל; שר הבריאות, יעקב ליצמן; מנכ"ל המשרד לשירותי דת והרבנות הראשית לישראל, עו"ד עודד פלוס; מנכ"ל המרכז הרפואי 'שערי צדק', פרופ' יונתן הלוי; יו"ר הוועדה לפיקוח על המוהלים, ד"ר אלי שוסהיים; מנהלי מחלקות בכירים העוסקים בבריאות הילד ואורולוגיה ועוד…

לערב העיון הייחודי הגיעו מכל רחבי הארץ מאות מוהלים, אשר מוסמכים על ידי הוועדה הבין-משרדית לפיקוח על המוהלים.

הערב הועבר בהרצאות ומצגות בנושאים הלכתיים ורפואיים בזמן ברית המילה, כגון באילו מצבים ניתן לדחות ברית, הידבקות וגורמי זיהום בברית המילה, ניתוחי היפוספדיאס ופרוצדורות נוספות בתהליך ועוד.

״זוהי הזדמנות לכל המוהלים. יום בו יוכלו להתרענן בהנחיות וכן להתעדכן בחידושים הלכתיים ורפואיים. אני שמח שמאות המוהלים נענו להזמנה ובאו", סיפר הרב משה מרסיאנו מנהל מחלקת בריתות ברבנות הראשית.

קרא עוד:
[postim]

הרב הראשי לישראל, הגאון רבי דוד לאו, אמר: "ברצוני לברך על קיום ההשתלמות למוהלים המחזיקים ברישיון לעריכת בריתות. ב רוך ה' שזכינו שאחוזי הסיבוכים בבריתות המבוצעות על ידי מוהלים מוסמכים, הנם אפסיים, ואנו מאחלים שגם בכל התהליכים הרפואיים האחרים יגיעו לאחוזי סיבוכים נמוכים שכאלה.

"נתונים אלו הם בסייעתא דשמייא, כתוצאה מעבודתם המקצועית של מחלקת הבריתות, בראשותו של הרב משה מרסיאנו וכתוצאה מעבודתה המקצועית של ועדת המוהלים המקיימת מעקב מקצועי והדוק אחר עבודתם של המוהלים וכן כתוצאה מקיום ההשתלמויות החשובות המסיעות לשפר ולהעלות עוד יותר את רמתם המקצועית הגבוהה של המוהלים.

״יש להסביר לציבור כי חשוב להזמין מוהל מוסמך המוכר על ידי הוועדה״, הוסיף הרב הראשי לישראל.

מנכ"ל הרבנות הראשית לישראל, עו"ד עודד פלוס, אמר בכינוס: "ברית הנה פרוצדורה לא פשוטה. ההכשרה אשר עוברים מוהלים היא הכרחית וכן גם ימי העיון והרענון שמחלקת הרבנות מוציאה לפועל מדי תקופות קצרות. החשיבות ההלכתית לצד החשיבות הרפואית נמצאת תמיד בראש מעינינו וכן ניתן לראות את שיתוף הפעולה הפורה בין הגורמים ההלכתיים לבין הגורמים הרפואיים שמניב פירות נאים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו