האגזוז שלכם פולט הרבה עשן? צפו לביקורת פתע של המשרד להגנת הסביבה

על פי ה-OECD, זיהום האוויר בישראל גורם לכ-2,500 מקרי מוות מוקדם בשנה - מחציתם נובעים מזיהום אוויר מתחבורה בלבד

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

במבצע אכיפה של המשרד להגנת הסביבה נגד כלי רכב מזהמים ברחבי חיפה, נבדקו 114 כלי רכב. 20 מכוניות הורדו מהכביש בשל פליטת אוויר מזוהם ונרשמו כ-20 דוחות לנהגים על רכבים מזהמים.

במהלך המבצע נפרסו ארבע ניידות בדיקה של המשרד במוקדים שונים ברחבי העיר: מפרץ חיפה, נשר, דניה ומרכז העיר. המבצע נערך בשיתוף עם מדור הגנת הסביבה במשטרת ישראל.

"בכל הקשור למלחמה בזיהום האוויר – לא נפקיר את בריאות האזרחים", ציין מנכ"ל המשרד, ישראל דנציגר. "הנחיתי את צוותי הפיקוח והאכיפה במשרד להגנת הסביבה לנקוט יד חזקה ולהגביר את הפעילות בשטח, כך שבטווח הזמן הקרוב יורגש השינוי באיכות האוויר ואיכות החיים".

לפי ה-OECD: בישראל כ-2,500 מקרי מוות בשנה בשל זיהום אוויר

זיהום האוויר כתוצאה מפליטות כלי רכב הוא הגורם העיקרי לזיהום האוויר בישראל. ארגון ה-OECD העריך בדו"ח שפרסם כי זיהום האוויר בישראל גורם לכ-2,500 מקרי מוות מוקדם בשנה – מחציתם נובעים מזיהום אוויר מתחבורה בלבד.

קרא עוד:
[postim]

חוק אוויר נקי קובע, כי אין לחדש את רישיון הרכב אלא אם הוא עומד בהוראות החוק ועובר בהצלחה בדיקת פליטת זיהום אוויר מהרכב. הפליטות מכלי הרכב הישנים מהוות מפגע סביבתי חמור ופוגעות באיכות האוויר ובחיי הציבור כולו. פליטת הגזים נחשבת לאחד הגורמים העיקריים לזיהום האוויר ולהתחממות כדור הארץ. כלי הרכב פולטים תערובת מזהמים, הכוללת תחמוצות חנקן, פחמימנים, פחמן חד חמצני וחלקיקים.

השפעתו של זיהום אוויר מרכבים חמורה יותר מזיהום אוויר ממקורות נייחים, מכיוון שפליטת המזהמים נעשית בגובה פני הקרקע ובאזורים צפופי אוכלוסייה, כדוגמת ירושלים, כך שהשפעתם מידית ומרוכזת. כאשר מקורות הפליטה מרוחקים וגבוהים יותר, ריכוזם יורד והשפעתם על האוכלוסייה קטנה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell