מחירי החלב יורדים – אך אלו שייהנו מההוזלה יהיו דווקא… המחלבות

מחיר המטרה, אותו משלמות המחלבות לרפתנים ואשר נקבע על ידי משרד החקלאות, ירד בעוד מספר ימים ב-6.5 אגורות לליטר • בינתיים לא ייהנו הצרכנים מההוזלה ומחירי מוצרי החלב המפוקחים יישארו על כנם • למה? התשובה בכתבה

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

ועדת היישום של משרד החקלאות, המחשבת את מחיר החלב הגולמי (מחיר המטרה – המחיר בו רוכשות המחלבות את החלב מהרפתנים) מדי רבעון, קבעה כי מחיר המטרה יעמוד ברבעון הראשון של שנת 2016 על 1.8886 ₪, החל מ- 1.1.16.

המחיר מהווה ירידה של כ- 6.5 אגורות לליטר (3.3%) מהרבעון הקודם. בשנה האחרונה ירד במצטבר מחירו של החלב הגולמי בכ-30 אגורות לליטר (כ-13.6%), בשל ירידת תשומות ייצור החלב, אשר התבטאו בעיקר בירידה במחירי הגרעינים המשמשים למספוא בעלי החיים. 'מתווה לוקר' להתייעלות הרפתנים, במסגרת הסכם להתייעלות ענף החלב, תרם אף הוא את חלקו להוזלה.

קרא עוד:
[postim]

מחיר המטרה אמור להשפיע באופן ישיר על מחיר מוצרי החלב המפוקחים והלא מפוקחים, אך במשרד החקלאות אומרים כי מבדיקה ראשונית עולה שאין מקום להפחית את המחיר לצרכן של מוצרי החלב המפוקחים, משום ששיעור ההוזלה אינו עולה על 3% – השיעור הנדרש בחוק לעדכון המחירים כלפי מעלה או מטה. המשמעות: הרפתנים יפסידו, הצרכנים לא ירוויחו ומי שיגרוף אץ הכסף לכיס יהיו המחלבות ובהן תנובה, טרה ושטראוס.

בימים הקרובים תבחן ועדת המחירים המשותפת של משרדי החקלאות והאוצר את הנושא. את מחירי מוצרי החלב הלא מפוקחים המחלבות רשאיות לעדכן בהתאם לרצונם, לפי כללי השוק החופשי.

(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן