נחתם הסכם לבניית 2,650 יח"ד במבני הסוכנות היהודית

מטרת המיזם- הקמה ותוספת של כ- 2,650 יח"ד על גבי מבנים בבעלות הסוכנות או בסמוך אליהם, בהשקעה משותפת וכוללת של משרד הבינוי והשיכון יחד עם הסוכנות בסך של כ-1.5 מיליארד ₪

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

לראשונה מזה שנים, פועלת המדינה להגדיל את מלאי פתרונות הדיור הציבורי. שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט ויו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, חתמו היום (א') על הסכם בנייה של 2650 יחידות דיור לטובת זכאי הדיור הציבורי במשרד הבינוי והשיכון ובמשרד הקליטה. היחידות יבנו במקרקעין של הסוכנות, אשר תכננה ופיתחה אותם עבור שימוש הציבור.

יחידות הדיור יבנו באמצעות הסוכנות היהודית, כאשר המדינה תממן בשלב הראשון את מענק ההקמה, ולאורך השנים – את שכר הדירה של הזכאים. יחידות הדיור ישמשו את המדינה ל-20 השנים הקרובות, ובהסכם שיחתם תיקבע אופציה להארכה של התקופה ב-20 שנים נוספות. יחידות הדיור יתאימו לאחוז ההולך וגדל של האוכלוסייה המבוגרת בישראל הן בפריפריה, והן במרכז הארץ.

ההסכם מובא בהמשך למאמצי המדינה להקטין את תור הממתינים לדיור ציבורי ולסייע בהגדלת מלאי הפתרונות לזכאים. בנוסף, מכיוון שההסכם הוא לבניה של יחידות דיור במסגרת ציפוף המרקם הקיים, ההסכם יביא הן להגדלת המלאי, הן, לייעול וניצול נכון יותר של שטחי הדיור הציבורי והן לשימוש מיטבי במשאב הקרקע במרקם הבנוי.

אנו רואים בהסכם זה אשר מגדיל את מלאי הפתרונות לזכאי הדיור הציבורי בשורה חשובה לדיור הציבורי, והתקדמות בהתאם להמלצות ועדת אלאלוף בנושא.

שר האוצר, משה כחלון: "מיום כינון הממשלה אנחנו משקיעים משאבים ומאמצים רבים בכדי להביא להגדלת היצע הדיור הציבורי שהלך ונשחק בשנים האחרונות. ההסכם עליו אנחנו מכריזים היום מהווה תוספת דרמטית להיצע הדיור הציבורי. תוספת זו תקל משמעותית על תהליך קבלת דיור ציבורי עבור הזכאים ותקצר את התור הקיים. זהו צעד נוסף ליצירת שוויון הזדמנויות וצדק חברתי בחברה הישראלית."

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: "במשך שנים התרגלנו למצב שבו ליותר מדי אנשים אין, אבל זו לא גזירת שמיים. אנחנו מרכזים מאמצים גדולים בדיור הציבורי, כאשר התוכנית הנוכחית עוסקת בדיור עבור האוכלוסייה המבוגרת. ההסכם שייחתם היום מוכיח שהפתרונות קיימים וזמינים, ושהדיור הציבורי לא תלוי רק בתקציבים, אלא בהסתכלות חברתית. אחד המדדים המוסריים שלנו כמדינה הוא האחריות לשכבות החלשות ובייחוד לקשישים- הם שנשאו בנטל בעבר ועלינו לכבד אותם ולדאוג להם. מדובר בפרויקט נוסף במסגרת תכניות מקיפות שמוביל משרד הבינוי והשיכון בתחום הדיור הציבורי, בהשקעה של למעלה ממיליארד ₪, לצורך רכש ושיפוץ דירות לאוכלוסיות נזקקות בכל רחבי הארץ".

יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי: "זהו פרויקט חשוב ביותר שממחיש את מחויבותה של הסוכנות היהודית לחיזוק החברה בישראל ולרווחתה. המחויבות הזו מקבלת היום בסיס מוצק של בטון ומלט – ואנחנו מקווים להתחיל בהקדם בביצוע התכנית. הגדלה מהירה של פתרונות הדיור לזכאי הדיור הציבורי היא יעד חברתי חיוני, ואני שמח שהסוכנות יכולה להוביל מבצע רחב היקף כזה, יד ביד עם ממשלת ישראל"

סגן שר הבינוי והשיכון, ח"כ ז'קי לוי: "נוצר כאן שיתוף פעולה משובח בין שלושה גופים-משרד הבינוי והשיכון בראשות השר גלנט ואנכי, משרד האוצר וכמובן הסוכנות היהודית שתקצה את הקרקעות ומעמידה את המבנים לטובת בניית 2,650 יחידות דיור ללא כל תמורה"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell