תקדים בכוללי צאנז בעיר חיפה: הגדלת המלגות לאברכים לכדי 3000 ₪ בחודש

המלגה תינתן לאברכים המתחייבים ללימוד רצוף בתענית דיבור וללא הסחה כלל לענייני דעלמא, כשבסופו של כל יום צוברים הם 390 דקות מלאות בלימוד התורה • גם בני התורה שאינם משתתפים במגמה החדשה, יזכו להעלאת המלגה לסכום של 2,600 ₪ בחודש

מהיכלי הכוללים של חסידות צאנז בחיפה מגיעה הבשורה המרנינה אודות ההעלאה המשמעותית בקצבה המחולקת לאברכים עמלי התורה מדי חודש בחודשו. ההעלאה הייחודית תעמוד על סך 3000 ₪, במסגרת מיוחדת תחת המגמה '390 דקות יומיות'.

ראשי הכוללים מספרים על היענות נרחבת בקרב הוגי אורייתא לקראת המגמה החדשה, כשעוד ועוד אברכים נרשמים למסגרת זו, בה מתחייבים הם ללימוד רצוף בתענית דיבור וללא הסחה כלל לענייני דעלמא. כשבסופו של כל יום צוברים הם 390 דקות מלאות בלימוד התורה.

מדי חודש בחודשו, מלבד הסיפוק האדיר וההספק המרשים, יזכו האברכים למתנת שכרו בצדו, בסכום הנכבד האמור של 3000 ש"ח. מטרתה של מסגרת מיוחדת זו – מסבירים ראשי ומנהלי הכוללים – היא לייצר דור של בעלי הוראה, אברכים בעלי מדע וחכמה ששואלים אותם הלכה בכל מקום ויודעים.

קרא עוד:
[postim]

מלבד מסגרת מיוחדת זאת, הוגדלו אף המשכורות כולם במלגת היסוד, כך שאף מי שאינו משתתף במסגרת האמורה, עדיין מקבל הוא סכום נכבד של 2600 ש"ח. ואכן ההיענות רבה מקרב האברכים שוחרי התורה, וקול התורה נשמע ברמה בין כותלי בית המדרש.

תודה מיוחדת מלא פיהם של האברכים עמלי התורה למנהליה המסורים של מוסדות צאנז בעיר, היגעים ללא לאות, ברוב אונים ואמץ כוח לקיים את המסגרות ולהחזיק את לומדי התורה ביתר שאת ועוז, ה"ה הרה"ח יוסף יהונתן שנק הי"ו ואתו עמו הר"ר צבי אלימלך לווינשטיין הי"ו והר"ר חיים שלמה לוי הי"ו. אשריהם ואשרי חלקם.

2 תגובות

כל הכבוד

חילכם לאוריתא…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *