בורות או רשעות? התנועה לאיכות השלטון נגד "הכפלת קצבאות האברכים פי 8"

הודעה מסלפת שפרסם הארגון, הידוע בשנאתו הרבה לדת בכלל ולחרדים בפרט, ליבתה שוב את אש ההסתה המשתוללת וגררה גל של תגובות שנאה • כעת עזבו הכל וחזרו מהר לספסלי הכולל, כדי שגם אתם תיהנו מקצבה חודשית של 3,500 ש"ח...

"זינוק מטאורי בתקציבי הישיבות ובקצבאות האברכים – יותר מ-800% אחוז: מ-430 ש"ח ל-3515 ש"ח(!!!) לאברכים ומ-240 ש"ח ל-1955 ש"ח לתלמידי ישיבות" – המשפט המקומם הזה נכתב הערב בפרסום של 'התנועה לאיכות השלטון' – אחת העמותות האזרחיות הפעילות והבולטות בזירה הציבורית בישראל, אשר התפרסמה בעיקר בשל נוהגה להגיש עתירות לבג"ץ על בסיס קבוע.

מדובר כמובן בשקר מוחלט, שמטרתו היחידה היא להסית את הציבור החילוני נגד החרדים. תקציבי הישיבות הוגדלו אמנם משמעותית בעקבות ההסכמים הקואליציוניים, אך ההעלאה מסתכמת בפי 2 בלבד והיא מהווה חזרה למצב שהיה בשנת 2012, טרם גזירות לפיד-פירון שחתכו את התקציבים בכ-50%.

זמן קצר לאחר מכן פורסמה הודעה מתוקנת, שהבהירה כי הסכומים האמורים הם תוספות רטרואקטיביות חד פעמיות, אך הזכירה שוב את תקציבי העתק בליווי תמונה מאיימת והוסיפה כי "כדאי שתבינו מה באמת קורה עם הכסף שלכם, שהולך לתקציבי הישיבות".

קרא עוד:
[postim]

ליבוי אש מצית מדורה וליבוי הסתה מצית שנאה גדולה. "אברך בטלן מקבל 3515 ש"ח וקשיש שכל חייו שילם מסים וביטוח לאומי – כספים שעברו לאברכים שלא תרמו כלום, מקבל קצבה של 270 ש"ח", הגיב אחד הקוראים המוסתים. קורא אחר הגיב: "חייל קרבי – אלף שקל, אברך מסריח – שלוש וחצי אלף שקלים", בתוספת קללות נזעמות.

אדם נוסף כתב: "ממש זעקה לשמיים כיצד החרדים סוחטים את הקופה הציבורית בשעה שחסרים כספים במערכת הבריאות הרווחה והחינוך". החרה החזיק אחריו חברו: "הם גם לא מכירים במדינה, גם מקבלים תקציבים מטורפים (ועוד בשיא החוצפה מעזים עוד לעלות את התקציבים על חשבון החיילים ניצולי השואה ואוכלוסיות חלשות) ועוד מגיעים למצב של גירעונות שהמדינה צריכה לממן (מכספי המסים של כולנו…). פשוט אבסורד".

גם אנשים שאינם שונאי דת או חרדים התקוממו על "סכומי העתק" שמקבלים האברכים. "לא שאני מזלזל בלומדי התורה ולכל האברכים אבל זה סכום שלא מגיע להם ובטח שלא על חשבון החיילים שמקבלים פחות, חבל שהממשלה נותנת יד בדבר במקום להעביר להם את הסכום הזה שיתנו תוספות חודשיות לניצולי השואה ולקשישים הרבה יותר חשוב והרבה יותר מועיל", כתב אחד המגיבים.

 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו