זינוק של 900% במספר הדירות החדשות שנבנו בירושלים במסגרת תמ"א 38

תכנית ההתחדשות העירונית תוסיף לבירה אלפי יחידות דיור בשנים הקרובות • בסוף השבוע האחרון אישה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה פרויקט 'פינוי-בינוי' חדש בשכונת בית הכרם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים, אישרה בישיבתה האחרונה להפקדה את התכנית להתחדשות עירונית 'פינוי-בינוי' ברחוב הארזים בשכונת בית הכרם בירושלים.

את התכנית, המקודמת על ידי עיריית ירושלים, בשיתוף משרד הבינוי והשיכון ובאמצעות המנהלת להתחדשות עירונית בחברת מוריה, יזמו תושבי רחוב הארזים.

התוכנית, הממוקמת בין רחובות הארזים בדרום ודרך איש שלום בצפון, כוללת פינוי של  154 יחידות דיור קיימות בארבעת הבניינים הקיימים ובינוי של 6 מבנים חדשים, בני 5 קומות בקו רחוב הארזים, הכוללים בחלקם חזית מסחרית ו- 7 מבנים בני 10-19 קומות בעומק המגרשים. מספר יחידות הדיור שיתווספו במסגרת הפרויקט הינו 247 יחידות דיור כאשר עם השלמת כלל הפרויקט 'פינוי-בינוי' יעמוד סך כל יחידות הדיור במתחם המדובר על 401 יחידות דיור. שטח התוכנית משתרע על כ-18  דונם. התכנית כוללת בנוסף הוספה של שני גני ילדים, הרחבה של רחוב הארזים בצדו הצפוני והפיכתו לאורך התכנית לנתיב תנועה דו-סטרי .

תכנית הארזים, שהוכרזה על ידי הממשלה כמתחם להתחדשות עירונית לפני כשנתיים, הוגשה לוועדה המקומית על ידי אגף התכנון בעיריית ירושלים, באמצעות המנהלת להתחדשות עירונית בחברת מוריה, המנהלת את הפרויקט במסלול רשויות מקומיות של משרד הבינוי והשיכון.

קרא עוד:
[postim]

בקשת נציגות הדיירים של רחוב הארזים, יזמי התוכנית, הייתה שעיריית ירושלים תקדם את התכנון המפורט עבור הדיירים וכי מכרז לקבלן מבצע ייערך רק לאחר השלמת תהליך התכנון. מתכונת זו הגבירה את הוודאות כי הפרויקט ייצא לפועל בסופו של דבר והקטינה את משקל הדיירים הסרבנים.

בעירייה אומרים כי תכנית הארזים מהווה נדבך נוסף בפיתוח המואץ וחסר התקדים של תחום ההתחדשות העירונית בירושלים כאשר כ-4,000 יחידות דיור נוספות נמצאות כיום בהליכים מתקדמים, 14 פרויקטים מוכרזים להתחדשות עירונית ברמה סטטוטורית מתקדמת ומציעים תוספת של 2,900 יחידות דיור ובנוסף עוד עשרות פרויקטים הנמצאים בשלבי תכנון מוקדמים ובשלבי הגשה לרשויות, מהן 5 תכניות שכבר אושרו עם תוספת של קרוב ל-1,100 יחידות דיור נוספות.

יש לציין כי בשנת 2015 קפצה ירושלים באופן משמעותי בהוצאת היתרי בנייה לתמ"א 38 בשנה החולפת התווספו לעיר מעל 100 יחידות דיור בתמ"א 38 לעומת 10 יחידות דיור בלבד בשנת 2014 (עלייה דרמטית של פי 10!).

(צילום: נתי שוחט – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell