העמותה המפעילה נהגה במשך שנים לפצל את משכורותיהם של עובדיה לשתי המחאות או יותר

כתבי אישום כנגד שלושה תושבי ישוב באזור גוש עציון הוגשו לבית משפט השלום בירושלים, בגין העלמת מאות אלפי שקלים ממשכורתם כמחנכים בבית ספר ביישוב, באמצעות פיצול המשכורת ודיווח כוזב לרשות המסים על הכנסותיהם.

על פי עובדות כתב האישום, השלושה עבדו כמחנכים ונהגו במשך שנים לפצל את משכורותיהם של עובדיה לשתי המחאות או יותר – במטרה לרמות את רשות המסים ולהפחית את תשלומי המס הנוגעים לשכרם של עובדי העמותה.

העמותה שילמה לעובדיה משכורות שרק חלקן דווח לרשות המסים, כך שבפועל משכורתם עלתה בהרבה על המשכורת המדווחת. יתרת המשכורת שלא דווחה שולמה לעובדים בהמחאות נוספות שהיו לעיתים על שם העובדים עצמם ולעיתים על שם אחרים, אותן הפקידו בחשבונות בנק או פדו בגמ"ח ביישוב.

קרא עוד:
[postim]

אחד הנאשמים עבד כמורה במשך כ-11 שנים, אך היה רשום כשכיר בו רק במשך כחמש שנים. בשנים בהן כן היה רשום כעובד העמותה ומשכורתו דווחה לרשות המסים, היא דווחה בחסר: משכורתו החודשית עמדה על סך של בין 7,500 ₪ ל-11,070 ₪, אך לרשות המסים דווחה משכורת שבין 3,915 ₪ לבין 4,000 ₪. כתוצאה מהדיווח החלקי האמור, נוצר בין השנים 2002-2011 הפרש שכר לא מדווח בסך 1,009,431 ₪.

שני הנאשמים הנוספים (בני 40), דיווחו גם הם על משכורת הנמוכה בכחצי מזו שהרוויחו בפועל – בין 7,000 ל-8,000 ₪ בחודש ובכך העלימו במצטבר הכנסה של למעלה מחצי מיליון ₪. ההליך המשפטי כנגד העמותה ומעורבים נוספים, עודנו נמשך.

(צילום אילוסטרציה: מנדי הכטמן – פלאש 90)