מחיר למשתכן: קורת גג בהון עצמי של 100 אלף שקלים

גובה המשכנתא לזכאים בפרויקטים של מחיר למשתכן, ייקבע לפי שווי השוק של הדירה ולא לפי מחיר רכישתה בפועל • משרד האוצר ובנק ישראל הסכימו על הקלות רגולטוריות של הפיקוח על הבנקים ומחזקים את סיכויי הצעירים לבית משלהם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • עצוב: טיפל בילדים תשושי נפש ונכנס לדיכאון עמוק

  תוכן מקודם

רפורמות הדיור ובראשן 'מחיר למשתכן' מתקדמות בקצב מעורר תקוה והשבוע הוסר חסם נוסף בדרך להגשמת חלום הבית של כל משפחה בישראל.

זכאי הפרויקטים של מחיר למשתכן יוכלו ליטול משכנתא גבוהה על פי שווי השוק של הדירה ולא לפי מחיר רכישתה בפועל, כך סוכם בשיחות בין בנק ישראל לשר האוצר.

נגידת בנק ישראל, הד"ר קרנית פלוג, המפקחת על הבנקים, הד"ר חדוה בר, ויו"ר מטה הדיור הלאומי, מר אביגדור יצחקי סיכמו על הגמשת הנהלים במטרה לתמוך ביכולת של זכאים להשתתף בפרויקטים של מחיר למשתכן. לראשונה מזה שנים, יתאפשר לרוכשי דירה ראשונה המחזיקים בהון עצמי של 100 אלף שקלים בלבד, לקבל משכנתא בפרויקטים של מחיר למשתכן, על פי שווי השוק של הדירה באמצעות הערכת שמאי ולא לפי מחיר רכישתה בפועל, ובלבד ששווי הדירה אינו עולה על 1.8 מיליון ש"ח.

משרד האוצר יפעל להסרת חסמים הקשורים לדירות אלו ויאפשר לבנקים למכור את הדירות של הזכאים, במידה ואלו לא יעמדו בתשלומי המשכנתא, בשוק החופשי ללא מגבלות נוספות.

קרא עוד:
[postim]

שר האוצר, משה כחלון: "מדובר בבשורה גדולה עבור הזוגות הצעירים שירכשו דירה בתכנית 'מחיר למשתכן'. ההחלטה תסייע לזוגות צעירים שאין ברשותם את ההון העצמי הנדרש היום, לעשות צעד משמעותי אל עבר חלום הדירה". שר האוצר, משה כחלון ויו"ר מטה הדיור אביגדור יצחקי מבקשים להודות לנגידת בנק ישראל ולמפקחת על הבנקים על המאמץ לסיוע בפתרון משבר הדיור.

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר: "הפרויקטים של מחיר למשתכן מהווים אבן פינה משמעותית במאמצי הממשלה לסייע לציבור רוכשי הדירות, ולכן ראינו לנכון להתאים את הרגולציה לתוכניות החדשות, באופן שעקבי עם התפיסה של הגבלת הסיכון ללקוחות ולבנקים".

(אילוסטרציה: נתי שוחט – פלאש 90)