מיהו הגוף המפתיע שמחלק מאות מיליונים לעמותות ומוסדות בארץ?

שינוי משמעותי בסדרי עבודתה של ועדה ציבורית, יכול להשפיע על מימון ארגוני החסד ומוסדות התורה

ועדת העיזבונות מחלקת השנה כ 218,000,000 ₪ לעמותות אזרחיות ומוסדות תורה וחסד בארץ. מדובר בכספים שנתרמו על ידי אנשים בארץ ובעולם למדינת ישראל, וכן כספי ירושות שהותירו צוואה מפורשת כי מעוניינים לתרום את הכסף למטרות חינוך, בריאות, רווחה, דת וחסד.

עד לשנה האחרונה, בהליך הגשת הבקשה לוועדת העיזבונות כל מוסד ועמותה היו בוחרים את המטרה עבורה הינם מעוניינים בקבלת התמיכה ולאחר מכן ועדת העיזבונות אישרה או לא אישרה את העברת הכספים עבורם.

אך השנה החליטה מליאת ועדת העיזבונות על שינוי חריג ומשמעותי בהקצאת כספים אלו לעמותות, השינוי בה לידי ביטוי בכך שאין באפשרות העמותה להגיש בקשה לכל מטרה שהיא תחפוץ אלא על העמותה לבחור מטרת תמיכה מתוך רשימה של עיזבונות מיועדים ספציפיים על סך מאתיים ותשע מיליון ₪ למטרות מסוימות בלבד, וכן 4 נושאים עיקריים להם ניתן להגיש בקשה על סך של 2 מיליון ש"ח לכל נושא.

קרא עוד:
[postim]

שינויים אלו יכולים לבוא לידי ביטוי לטובת העמותות וארגוני החסד, הן באישור בקשתם לתמיכה באופן כללי והן בהגדלת סכום התמיכה אותה יקבלו מוועדת העיזבונות, אך מצד שני מונעים ממנהלי העמותות לבקש תמיכה לצרכיהם הנחוצים יותר אלא אך ורק למטרות ממוקדות אותם החליטו התורמים.

כדוגמה מציין מנכ"ל חברת 'משאבים', יוסף ויטמן, כי אם בעבר יכלו ישיבות להגיש בקשה לקבלת הקצבה מוועדת העיזבונות עבור מימון אברכים שילמדו עם בחורים מתקשים, או עבור רכישת ספר תורה לבית כנסת, בשנה זו עליהם להיות יצירתיים יותר בהגשת הבקשה, הכוללת איתור של עיזבון – תרומה מיועדת המתאימה עבורם ולהגיש בקשה מדויקת המתאימה לעיזבון מיועד זה.

4 תגובות

משאבים עזרו לי רבות.

השיגו עבור הארגון שלי מליוני ש"ח.

תודה לר' יוסף ויטמן על כך

היחס, השירות והמקצועיות של צוות משרד משאבים בהחלט ראוי לציון.

גם אנחנו נעזרנו ונעזרים ע"י חברת משאבים ובזכותם קבלנו כספים רבים.

משאבים זה משהו מיוחד……………
תנסו ותראו תוצאות
והעיקר הרבה כסף
תודה לכל צוות משאבים.

הכי חשוב המקצועיות של מנכ"ל משאבים הרב יוסף ויטמן והצוות שלו, עזר לנו למקסם את ההכנסות מקרנות מדינה, וקבלנו דרכם מענקים נכבדים מאד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *