ח"כ ישראל אייכלר קיים דיון בוועדה לפניות הציבור על מצב התחבורה הציבורית בעיר בית שמש • ״המדינה מעודדת תחבורה ציבורית אך משאירה נוסעים להמתין בתחנות״

הוועדה לפניות ציבור דנה בפניות רבות של תושבי בית שמש שהצביעו על ליקויים רבים במערכת התחבורה הציבורית בעיר. הדיון התקיים בהשתתפות ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול וחברי מועצת העיר.

הבעיות המרכזיות שהעלו הפונים הן מחסור בהסעות תלמידים לבתי הספר, מחסור בקווים עירוניים ישירים, מחסור בקווי ערב ולילה לירושלים, והתעללות בנוסעים הנשארים בתחנות עקב דילוגי נסיעות ואוטובוסים מלאים.

יו"ר הוועדה ח"כ אייכלר תיאר את סבל הנוסעים: ״ציבור צרכני התחבורה הציבורית הוא ציבור שבוי בידי מונופולים. לקוחות ללא אפשרויות בחירה. בדרך כלל מי שנוסע בתחבורה ציבורית אין ברשותו רכב פרטי. המדינה מעודדת שימוש בתחבורה הציבורית אך לא נותנת מענה הולם לצרכי התגבור בזמנים עמוסים בעיקר ומשאירה נוסעים בתחנה חסרי אונים".

קרא עוד:
[postim]

אייכלר אמר: "אני רוצה להגיע למצב שלא ישארו אנשים בתחנה ושיהיה עם מי לדבר. יש להעמיד פקחים שכונתיים מטעם משרד התחבורה בתחנות העמוסות ושתהיה להם סמכות לאשר תגבורים במקום בשעת אמת. לא ייתכן שרק בקוים החרדים, אין מספיק אוטובוסים ויש תירוצים רבים לעומסים גדולים".

משה אבוטבול, ראש עיריית בית שמש אמר כי בסך הכל הכללי המצב של בית שמש הוא טוב. הוא לא מצוין אבל טוב ממה שהיה. מדובר בעשרות קווים חדשים לבית שמש מכל חלקי הארץ. אי אפשר לומר שאין בעיות. אנחנו עושים כמה שיותר להנגיש את העיר".

לסיכום אמר אייכלר: הוועדה דורשת שבכל תחנה עמוסה יהיה נציג שיעמוד בקשר עם משרד התחבורה. בכל מקום שיש יותר אנשים ממה שהאוטובוסים יכולים להכיל, צריך שיהיה אדם שמטפל בזה ומזרים אוטובוס נוסף בזמן אמת. בנוסף, אנו דורשים לקיים פיקוח על היחס של הנהגים לנוסעים ולשפר את היחס של הנהג לנוסע ויחס הנוסע אל הנהג.