בעקבות האסון בקו 402 מבקשים חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב לחייב בחקיקה את חברות התחבורה הציבורית להקים מוקד בו יוכלו לדווח בזמן אמת על התנהלותם של נהגי האוטובוסים

הצעת חוק חדשה שהוגשה על ידי חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב מבקשת לחייב את חברות התחבורה הציבורית להקמת מוקד שיאפשר דיווח על נהגים בזמן אמת.

את החוק הגישו לנוכח תאונת האוטובוס המחרידה בקו 402 שנגרמה ככל הנראה כתוצאה מאי שימת לב של נהג שבעברו התעבורתי נרשמו עדויות על התנהגות שאינה ראויה בכבישים.

על פי הצעת החוק, המופיע כתיקון לפקודת התעבורה, מפעילי התחבורה הציבורית יידרשו להקים מוקד טלפוני ייעודי לתלונות בדבר עבירות תנועה או נסיעה מסוכנת של נהג האוטובוס, כאשר מספר הטלפון של המוקד יפורסם באופן ברור ובולט בתוך האוטובוס עצמו.

קרא עוד:
[postim]

בדברי ההסבר לחוק נאמר כי "פעמים רבות משתמשי התחבורה הציבורית נתקלים תוך כדי נסיעתם בנסיעה מסוכנת של נהג האוטובוס ולאחרונה אף תועדו נהגים המשתמשים בטלפון הסלולרי תוך כדי נסיעה, כאשר כתוצאה מכך נאלצים הנוסעים לסכן את עצמם בהמשך נסיעה מסכנת חיים כשאין להם את האפשרות לדווח בזמן אמת לגורם מוסמך מטעם החברה שיפעל לטיפול מידי בנהג".

לדברי מציעי החוק, עצם פרסום החובה והדרכים לדווח על נהגים שיחרגו מכללי הנהיגה המקובלים, ירתיעו את הנהגים ויביאו לתיעוד ההתנהגות הבעייתית.

"נוסעי התחבורה הציבורית דורשים לקבל שירות נאות ובטיחותי, ולכן חובה על משרד התחבורה והגורמים האמונים לכך לדאוג שהמקצועיות של חברות התחבורה הציבורית תישמר גם בתרבות הנהיגה. מטרת הצעת החוק הינה לגרום לנהגים לנהוג כחוק, וכתוצאה מכך ניתן יהיה להחזיר את תחושת הבטיחות של הנוסעים ואף לפעול באופן אפקטיבי ומהיר במקרים בעייתיים", מסביר ח"כ אורי מקלב.