הצעת חוק של חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב להצלת עודפי מזון אושר במליאת הכנסת • מקלב: מדובר במהפכה של ממש בנושא של השמדת מזון, זהו יום בשורה עבור העניים והנזקקים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת החוק הפרטית שהגישו ח"כ משה גפני וח"כ אורי מקלב העוסקת בהצלת עודפי מזון.

על פי ההצעה עודפי מזון שהיו עד כה מושמדים או מועברים לאשפה אלו יותרו מעתה להעברה לנזקקים ולבתי תמחוי ללא כל אחריות פלילית על טיב המזון ואיכותו, ובלבד שהן פעלו על פי הכללים הנדרשים לעניין הובלת, אחסנת ואספקת מזון.

ח"כ אורי מקלב אשר נימק את הצעת החוק במליאת הכנסת אמר "המדובר בחוק אשר יעשה שינוי ומהפכה בנושא הכאוב הנמשך שנים רבות בהשלכת והשמדת מזון טרי ואיכותי מבתי מלון, מפעלים ואולמות השמחה. אין ספק שהמדובר באוכל איכותי טרי ומזין שעם אישורו של החוק יתאפשר להעבירו לציבור הנזקקים שעד היום לא קיבל זאת".

הוא הוסיף כי "חשוב לציין כי הנושא השלכת המזון גורם לנזק כלכלי משמעותי ומלבד זאת המדובר אף בנזק כלכלי ואף בהשחתת הנפש, אין ספק כי אישורו של החוק יקדם את הביטחון התזונתי של רבים וטובים מן האזרחים אשר מעמדם הכלכלי אינו מאפשר להם לצרוך מוצרי מזון אלו וכעת עם אישור החוק יזכו לכך ."

עוד ציין ח"כ מקלב "השינוי בחוק המדובר הינו שינוי תפיסה רעיוני ומעשי מוחלט בתחום השמדת עודפי המזון אשר עד כה היו מושמדים ללא כל תכלית והצדקה, וכעת ארגוני החסד חסדי נעמי, לקט ישראל ועוד יוכלו להביא בשורה גדולה עבור ציבור גדול בישראל".