העיר החרדית הבאה: גלנט אישר אלפיים יח"ד ברכסים

שר השיכון והבינוי הודיע כי אישר בנייה של אלפיים יחידות דיור למגזר החרדי בעיר רכסים • "אני מחויב למתן פתרון למצוקת הדיור החרדית" • "נדאג שהיא תצא לביצוע", הצהיר גלנט: "אנחנו נעגן את זה בנספח החלטת הממשלה בנושא דיור לחרדים"

כתבות נוספות בנושא:

חריג: "הכומר היהודי" נפטר וייקבר בקבר שרכש לעצמו ליד נרצחי השואה
בערב לזכר ר' בן ציון שנקר: החזן דוד וינבך שר "ממקומך"
נחשף לראשונה: כשהרבי מליובאוויטש ניחם את האדמו"ר מבאבוב
הפרשנות של יאיר נתניהו: "בנט ושקד משוריינים ביש עתיד"
 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • "אין לי אפשרות לקנות להם סוודר ומעיל לחורף שמתקרב" אריה בפוסט כואב

  תוכן מקודם

 • בית החולים ברזילי: כאבי בטן התבררו כגידול באורך 10 ס"מ

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

הפתרון למצוקת הדיור לבני המגזר החרדי תהיה דווקא בצפון? שר הבינוי והשיכון יואב גלנט הודיע כי אישר בניית אלפיים יחידות דיור בעיר.

בסיור שערך ביום חמישי ראש חודש אדר ב' שר הבינוי יואב גלנט יחד עם יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני במועצה המקומית 'רכסים' הצהיר השר על מחויבותו למתן פתרון למצוקת הדיור של הציבור החרדי. גלנט היה אורחו של ראש המועצה ברכסים יצחק רייך.

הם סיירו יחד ב'גבעת הפרסה', המשקיפה על כל שטחי המועצה המקומית רכסים. רייך נתן סקירה מנקודת תצפית זו על התפתחות המועצה האזורית רכסים במהלך השנים מאז הקמתה. הוא הציג את תוואי כביש 6 האמור להתחבר למנהרת רכסים – מה שיקצר משמעותית את הדרך אל מרכז הארץ וממנה.

כמו כן סקר ראש המועצה את החסמים העומדים בפני בניית 2,000 יחידות דיור בגבעת הפרסה, ובפני בנייתם של מבני ציבור שאמורים להעניק מענה לתושבי גבעת הפרסה כמו גם לתושבי רכסים כולה. במקום הוצגו השטחים שהוקצו לשם בניית מבני ציבור, וכן הוצגו השטחים בהם אמורות להבנות כ-2,000 יחידות הדיור שיעניקו תשובה הולמת לבעיית הדיור החמורה הקיימת ברכסים בפרט ובמגזר החרדי ככלל.

מנחם שפירא מנהל המחלקה המוניציפאלית של דגל התורה וסגן ראש עיריית בני ברק סקר בפני שר השיכון את בעיית הדיור בקרב הציבור החרדי בארץ ישראל וציין בפני השר שבניית 2,000 יח"ד ברכסים יהווה פתרון משמעותי למצוקת הדיור החרדי.

קרא עוד:
[postim]

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני סיפר לשר גלנט כיצד הוא מגיע לצפון וליבו דואב כשהוא רואה את השפע שיש למועצות האחרות, בהן הכל מתקדם ומתפתח ורק רכסים נשארת מאחור. גפני הוסיף: "אני מקווה שלאחר הסיור המקצועי שערכנו נשמע ונתבשר שרכסים עומדת על סדר היום במשרד הבנוי".

השר יואב גלנט פנה אל המשתתפים כמי שעובר לעשייתו: "הנושא המרכזי בעיני, זה איך להביא לביצוע של התוכניות, הדברים מתבקשים, לאור הסיור שערכתי ולאור התפתחות הציבור החרדי. אני רוצה שייצא סיכום שלי בשם משרד הבנוי יחד עם הנהלת מחוז הצפון מהפגישה היום, אנחנו במשרד השיכון מאמצים את תוכנית גבעת הפרסה, אנחנו רואים אותה כתהליך שאנחנו מניעים אותו ודורשים מכל הגורמים לקדם את התוכנית".

גלנט ציין כי "בחינות תכנית גבעת הפרסה שנמצאות בבדיקה כבר 25 שנה הסתיימו, אנחנו נמצאים כעת בשלב המימוש!, כעת נדאג שהיא תצא לביצוע, אנחנו נעגן את זה בנספח החלטת הממשלה בנושא דיור לחרדים. אנחנו במשרד השיכון יחד עם שר האוצר ח"כ משה כחלון בדעה אחת, ומתכוונים לפעול בכל הכח לסייע בעניין זה. אנו מתכוונים לעשות הכל כדי לקדם פתרון אמיתי למצוקת הדיור בציבור החרדי, כמובן מתוך מאמץ לשמר את ערכי הטבע במסגרת אישורי התוכנית."

בחלק האחרון של נאומו ציין השר גלנט: " כדי לשמור על הרצף בין השכונה החדשה – גבעת הפרסה לבין השכונות הישנות אתקצב בניית פארק עירוני שייתן מענה לילדי היישוב כולו. בנוסף אדאג לסייע לראש המועצה באיגוד המשאבים ולהשלים את התקציב על מנת לבנות במהירות האפשרית את המבנה הרב תכליתי החסר כל כך ברכסים, כמו כן דבריו של ראש המועצה שסקר את הנושא של שיקום שכונות, הגיעו לדלת פתוחה היות ובימים אלה בדיוק, פרויקט שיקום השכונות נמצא על שולחני ובעוד מספר חודשים, אנו נצא למהלך רב שנתי של שיכום שכונות ורכסים תהיה גם היא חלק מן הפרויקט החשוב הזה."
צילום: זום אאוט הפקות

כתבות קשורות

חריג: "הכומר היהודי" נפטר וייקבר בקבר שרכש לעצמו ליד נרצחי השואה
בערב לזכר ר' בן ציון שנקר: החזן דוד וינבך שר "ממקומך"
נחשף לראשונה: כשהרבי מליובאוויטש ניחם את האדמו"ר מבאבוב
הפרשנות של יאיר נתניהו: "בנט ושקד משוריינים ביש עתיד"
באישור ההנהלה? תשלום על שעות פיקטיביות ברכבת ישראל
הדרך לזוגיות מיטבית עם הרב ישי אלגזי: הפרק הראשון
נתניהו הטיח בעדותו במשטרה: "ליועמ"ש לא אכפת שירצחו אותי"
תלמידי כיתה א' מת"ת שיח בני יוסף אור יהודה הגיעו לבני ברק והתקבלו אצל גדולי ישראל
בכיר רע"מ שהצטלם עם בנט ולפיד - והקשרים עם ארגון הטרור חמאס
איטליה: יומיים רצופים של גשם גרמו למותם של שניים • צפו
סער: לא הפרתי הבטחות בחירות; לא הפכתי לראש ממשלה עם 6 מנדטים
מרן האדמו"ר מבעלזא בעריכת שולחנו לרגל הילולת האדמו"ר מהרי"ד מבעזלא זי"ע
בנט: "הממשלה תתפרק בסבירות לא מבוטלת, בין התקציב לרוטציה"
תיעוד: האדמו"ר מפינסק קרלין באנטוורפן שבבלגיה
הדולר מתרסק לשפל חדש; בנק ישראל לא מתערב בשער היציג
בנט יוצא לוועידת האקלים; אלו המנהיגים איתם ייפגש בגלאזגו
נפטר היהודי שנקם בנאצים על ידי ניקיון אבני הכותל • הסיפור המצמרר
שִׁירַיִם מסכם שבוע עמוס: פסגת האדמורי"ם במיאמי והמקטרת הקדושה שנחשפה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו