ראש עיריית בני ברק אמר בהתייחסות לסעיף התקצוב הדיפרינציאלי כי "לא ייתכן שילד בעיר אחת יקבל פחות מילד בעיר אחרת, רק בגלל שבהיסטוריה עיריית תל אביב קיבלה שטחים מסחריים"

"הערים אינן זהות – אם אני אתן את אותו הסכום שרמת גן נותנת למערכת חינוך, לא יהיה אצלי חינוך", אומר ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט בהתייחסות לסעיף "התקצוב הדיפרינציאלי" שיזם אגף התקציבים במשרד האוצר, סעיף שיפחית את תקציב החינוך ברשויות החזקות ויעניק יותר לחלשות. את הדברים אמר בכנס של עיתון גלובס.

לדבריו, "אם עיריית ירושלים תיתן את אותו הסכום כמו תל אביב, לא יקבלו כלום בירושלים. יש אי שוויון בין הרשויות. מה שמקבל ילד בירושלים, בבני ברק או בתל אביב לא זהה, ולא ייתכן שילד בעיר אחת יקבל פחות מילד בעיר אחרת, רק בגלל שבהיסטוריה עיריית תל אביב קיבלה שטחים מסחריים. כולם יודעים שאין חלוקה שוויוניות בהכנסות בין ראש פינה לחצור הגלילית, והיא לא נעשתה לפי הצרכים של כל רשות. אין צדק חלוקתי בין הילדים שגרים בעיר כזאת לעיר אחרת".

סוגייה נוספת שעלתה בפורום היתה כמובן מצוקת הדיור, ומקומן של הרשויות בפיתרון (או בהעמקת) הבעיה. ראש עיריית פתח תקווה, שמנהל מאבק בממשלה על רקע התוכנית לפינוי מחנה סירקין, אמר בעניין: "הממשלה רוצה יחידות דיור בכל מחיר ובאזורי הביקוש. מנסים לכפות עליי בנייה ואני מבקש שיראו לי את הדרכים אל הדירות האלה, כי אני צריך לתת שירותים לתושבים אחר כך".

"הוד השרון רוצה לבנות, ראש העין בונה, גבעת שמואל בונה, אבל מצד הממשלה שהתושבים יעמדו אחר כך בפקקים. המדינה לא חושבת מה יהיה מחר. משרד התחבורה טוען שאת 12 אלף יחידות הדיור שהמדינה מעוניינת לבנות בסירקין צריכה לשרת רכבת קלה שתמשיך עד ראש העין (שהיום מגיעה בתכנון רק עד פתח תקווה), כבישים אורכיים ומטרו. אמרתי שרק כשאראה את העבודות להקמת המטרו אסכים לתוכנית שלהם".

משה פדלון מהרצליה התייחס לחוסר התיאום בין הממשלה לרשויות המקומיות בנושא הדיור: "לאחרונה חתמנו על הסכם גג שיכלול את תוכנית מחיר למשתכן באדמה יקרה מאוד בגליל ים. רק מה, אי אפשר להתחיל לעבוד, כי אין מהנדסים ובודקי תוכניות. אף אחד לא בא לעבוד אצלי. אולי בחברות חיצוניות אפשר לקבל שכר יפה אבל אצלנו אין תקנים".