בפגישה עם שר החוץ של צ'כיה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי דלתו פתוחה לפגישה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן • מוקדם יותר אמר גם נשיא המדינה כי הוא מוכן להפגש עם אבו מאזן בתאום עם הממשלה

האם בקרוב ישובו ישראל והרשות הפלסטינית לשולחן המשא ומתן? ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין הצהירו היום במהלך פגישות שקיימו, כל אחד מהם בנפרד, עם שר החוץ הצ'כי המבקר כעת בישראל כי הם מוכנים להיפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

"אחד הנושאים בהם אנו עוסקים הוא הרצון לקדם את השלום", אמר נתניהו. "לפני כמה ימים הנשיא עבאס אמר שאם אזמין אותו, הוא יבוא. כפי שאמרתי הבוקר למשלחת של חברי קונגרס אמריקנים – אני מזמין אותו. פיניתי את לוח הזמנים שלי השבוע. אהיה כאן כל יום. הנושא הראשון על סדר היום יהיה הפסקת ההסתה. דלתי פתוחה בפני כל מי שרוצה שלום עם ישראל".

מוקדם יותר היום קיים פגישה עם נשיא המדינה. השניים דנו בחיזוק שיתופי הפעולה בין המדינות בתחומי ביטחון, כלכלה וסחר. במהלך הפגישה התייחס ריבלין למשא ומתן עם הפלסטינים. "בלי אמון הדדי בין שני הצדדים לא יהיה משא ומתן ולא יימצא פתרון", אמר.

עוד הוסיף ריבלין כי "הקשבתי לדברים שאמר לאחרונה מחמוד עבאס. אני חייב להודות שזה היה מעט יותר מבטיח. הוא דיבר על כך שהוא מאמין שיש צורך להפסיק כל סוג של טרור, על כל גווניו, ולמצוא דרך לחזור למו"מ. אבל, כל עוד אבו מאזן מאמין בפונדמנטליזם או בכל סוג של מחשבה כדוגמת אמונת חמאס, שאין דרך לקבל את ישראל, או שיש לחתור רק להודנה, הפסקת אש, מבלי לוותר על השאיפה להשמיד את ישראל, לא נגיע לשום מקום".

הנשיא הדגיש כי "אם אכן מתכוון עבאס לפעול להפסקת הטרור וכי אם הוא כנה ברצונו לחזור למו"מ ישיר, יש למצוא את הדרך לעשות זאת. אנו חייבים למצוא דרך לבנות אמון בנינו," אמר הנשיא והוסיף: "אני מוכן להיפגש אתו בתיאום הנדרש עם ממשלת ישראל כמובן".