בתגובה להסתה נגדו לאחר שיצא נגד החייל שירה במחבל המנוטרל בחברון כותב שר הביטחון משה יעלון: "זה לא עניין של ימין ושמאל - זה העתיד שלנו ושל ילדינו" • "מול הגל העכור הזה ששוטף את הארץ חייבים לעמוד איתן"

לאחר ששר הביטחון התייצב בראש המגנים את החייל שירה במחבל המנוטרל בעיר חברון, הפיצו נגדו תמונות הסתה. כעת הוא מגיב. בהודעה שפירסם כתב יעלון, "אחרי שכל מיני גורמי שוליים קיצוניים ניסו להפוך אותי לעוכר ישראל, הגיע השלב הבא (שלא אמור להפתיע איש), והוא הפצת תמונות מסיתות נגדי".

שר הביטחון הצהיר כי "זה לא יעזור להם. אין לי שום כוונה להתכופף ולהתקפל במאבק על דמותן של מדינת ישראל והחברה הישראלית. אני איאבק ואמשיך להיאבק על מדינת ישראל צודקת, שפויה ומוסרית. כזו הנלחמת ביד ברזל ובנחישות בדורשי רעתה, אך מצד שני אינה מאבדת את ערכיה ואינה הופכת קהת חושים".

לדבריו, "אנו חייבים לשמור על חברה שפויה ומתקדמת, המקדשת את החיים, מקפידה על שלטון החוק ועל עליונות המשפט באופן נחרץ, ונאבקת באלימות ובגזענות ובהדרת האחר רק משום שהוא אחר. זה לא עניין של ימין ושמאל – זה העתיד שלנו ושל ילדינו. זו השאלה באיזו מדינה אנו שואפים לחיות: מדינה שהיא חלק ממשפחת העמים, יהודית ודמוקרטית, מודרנית וסובלנית, או מדינה שמתדרדרת אל מחוזות מסוכנים והרסניים".

article_6fc0a47432ac48a98de6c7c20818c7b2 (1)

מודעת הסתה נגד יעלון

יעלון הוסיף כי "מול הגל העכור הזה ששוטף את הארץ חייבים לעמוד איתן. בלי פשרות. המאבק הזה חשוב יותר ומשמעותי יותר מכל דבר אחר, ועל הכוחות השפויים בחברה הישראלית להיות מאוחדים כדי לנצח בו. בשבועות האחרונים אני מקבל פניות רבות מאוד מנבחרי ציבור – בהם שרים, חברי כנסת וראשי רשויות מכל קצות הקשת הפוליטית – כמו גם מחברי ליכוד, ואזרחים בכלל מרחבי הארץ, המביעים תמיכה חד משמעית במאבק הזה ומבקשים לחזק את ידיי".

הוא סיפר ש" גם הם אינם יכולים לשאת את המחשבה שישראל תשנה את פניה בגלל מיעוט קיצוני ואלים. "אנחנו מגדלים כאן ילדים", הם אומרים לי, "ולא מוכנים שזה יהיה לתוך אווירה של אלימות והסתה".

"זה הרוב השפוי של אזרחי ואזרחיות ישראל. ולמענו אני נאבק. לכן גם לא ארים ידיים, ולא אירתע מכל איום", סיים יעלון. "יידע כל איש בישראל שיש לו זכויות לחיים, לחופש, לעבודה ולבקשת אושר אשר לא ניתנו בחסד אלא הן שלו", אמר מנחם בגין. עבור הרוב השפוי בישראל, המשפט הזה הוא ציווי של ממש".