מקורב מאוד לשר הפנים אריה דרעי נחקר היום באזהרה במשטרה בפרשיה עליה הורה היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגדו • מסביבתו נמסר אז בתגובה: "השר דרעי ישתף פעולה עם גורמי אכיפת החוק והוא משוכנע שתשובותיו יבהירו כי פעל ללא דופי"

גורם המקורב מאוד לשר אריה דרעי נחקר הבוקר (שלישי) באזהרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה. כך פורסם בחדשות 2. המדובר בהמשך להחלטת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לפתוח בחקירה פלילית נגד יו"ר ש"ס.

מלשכתו של יו"ר ש"ס נמסר אז בתגובה: "אריה דרעי אמר מרגע פרסום הבדיקה כי הוא מוכן מידית לענות לכל שאלה שיתבקש. השר דרעי ישתף פעולה עם גורמי אכיפת החוק והוא משוכנע שתשובותיו יבהירו כי פעל ללא דופי".

בהמשך שיגר דרעי מכתב לפעילי המפלגה עם בקשה לא להתעסק בעניין החקירה המשטרתית המתנהלת נגדו. במכתבו הוא מציין כי גם לו אין עדיין מושג על מה ועל איזה נושא נפתחה החקירה המשטרתית נגדו. את מכתבו הוא מסיים בהודאה על התמיכה שהוא מקבל מאז פרוץ הפרשה נגדו.

"ימים לא פשוטים עוברים עלי ועל משפחתי, ואני יודע שגם לכם קשה, אין לי שום מושג על מה חוקרים, כמוכם אני ניזון מהתקשורת אולי קצת פחות מכם. הודעתי כבר שאשתף פעולה ואענה על כל מה שאתבקש. לא נפל דופי בכל פעולותי", טען דרעי בתוקף.

לדבריו, "אני ממשיך לעבוד ולסייר כרגיל, וכך אני מבקש ודורש מכם, אל תתעסקו בזה, הניחו למי שזה תפקידו. אנו ממשיכים בתנופה כולנו יחד עם כל מה שהתחלנו, לעזור לחלשים, לחזק את מוסדות החינוך והתרבות שלנו, לפתוח עוד מסגרות חינוך לאוכלוסיה הרחבה, לשמור על צביונה היהודי והערכי של מדינת ישראל, לחזק את הרבנות ובתי הדין. ובעיקר להיות הכתובת לכל פניות הציבור".

שר הפנים המשיך "כמובן אני אוחז בנשק של אבותינו והוא להתפלל לפני בורא עולם, ולזכור שאין עוד מלבדו כפשוטו ממש, אין שום כח או רצון בעולם בלתי השם לבדו".