חג פסח שמח ובטוח לילדים

ד"ר זאב ווימפהיימר, מומחה ברפואה דחופה, 'טרם' רומן לשינסקי, אח מוסמך - טרם אשדוד

מדי שנה לקראת חג הפסח נרשמת עלייה בהיפגעות ילדים מחומרי ניקוי וכימיקלים. מנתוני המכון הארצי למידע בהרעלות, מרכז רפואי רמב"ם ומשרד הבריאות עולה שבשנים האחרונות נרשמה בשבועיים שלפני חג הפסח עלייה של 25%-33% במספר הנפגעים. 45%-60% מהנפגעים הם ילדים עד גיל 6 שנים, כ- 95% מהם נחשפו לרעלים בביתם. נתוני ארגון "בטרם" מראים, כי אופן החשיפה לרעל היה על פי רוב בליעה (79.2%), במיוחד בגיל 0-5.
אבל בחופשת הפסח ילדים מגיעים לחדרי המיון, לא רק בגין הרעלות מחומרי ניקוי וכימיקלים! ילדים נכווים מנוזלים חמים מאפיית מצות ובעור חמץ. כן נרשמות פניות לחדרי המיון בגין נפילות ממקומות גבוהים וחנק ממזון (בעיקר ממצות).

אנו מפנים את תשומת לבם של כל המבוגרים לשמור על הילדים הצעירים. הם אינם מודעים לסכנות ואינם מכירים את כללי הבטיחות. אם אתם לא תדאגו לשלומם, אף אחד אחר לא יעשה זאת.
הימים שלפני חג הפסח טומנים בחובם סיכונים רבים: ההורים עסוקים בהכנות לחג – ניקיונות, קניות, בישולים ואילו הילדים נמצאים בחופשה. חשוב לזכור כי גם כשאנו עסוקים ונערכים לחג, עלינו לתכנן פעילות מבוקרת לילדינו על מנת לצמצם באופן משמעותי את הסיכון להיפגעותם.
אם חלילה אתם או ילדיכם נחשפתם לחומרי ניקוי רעילים, הגיעו בהקדם לטיפול רפואי
כל סניפי 'טרם'- רפואה דחופה, פתוחים במהלך החג, גם בערב החג וגם בחג עצמו
חג שמח ובטוח!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *