בארצות הברית ובגרמניה מבהירים בתגובה לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו כי רמת הגולן תישאר לעד בידי ישראל ומצהירים כי לא יכירו בכך לעולם • "סיפוח הגולן לישראל מנוגד לחוק הבינלאומי"

ממשלת ישראל ערכה השבוע ישיבה חגיגית ברמת הגולן לציון שנה לממשלה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הסביר: "בחרתי לקיים את ישיבת הממשלה החגיגית ברמת הגולן כדי להעביר מסר ברור: רמת הגולן תישאר לעד בידי ישראל. ישראל לעולם לא תרד מרמת הגולן". נתניהו הוסיף, "הגיע הזמן אחרי חמישים שנה שהקהילה הבינלאומית תכיר סוף סוף בכך שהגולן יישאר לצמיתות תחת ריבונות ישראל".

בארצות הברית ובגרמניה מיהרו להבהיר כי לא יכירו בסיפוח. דובר מחלקת המדינה האמריקנית ג'ון קירבי אמר הערב, "עמדת ארה"ב באשר לגולן לא השתנתה והייתה עקבית גם מצד ממשלים דמוקרטים ורפובליקנים. מדובר בשטח שאינו חלק ממדינת ישראל ועתידו צריך להיקבע במשא ומתן. כרגע אין אפשרות לקדם זאת בגלל המצב בסוריה".

דובר משרד החוץ בברלין, מרטין שייפר, אמר אחר הצהריים כי הסיפוח החד-צדדי של רמת הגולן על ידי ישראל מנוגד לחוק הבינלאומי. "זהו עיקרון בסיסי בחוק הבינלאומי ובאמנת האו"ם שלאף מדינה אין זכות לספח שטחים של מדינה אחרת". שייפר הוסיף כי גרמניה אינה דורשת כרגע שישראל תחזיר באופן מידי את רמת הגולן לסוריה, זאת בשל המצב הביטחוני ומלחמת האזרחים במדינה.