השב"כ מאשר: "לכדנו חוליה של פעילי 'טרור יהודי' מאזור בנימין"

6 מחברי ההתארגנות נעצרו בשבועות האחרונים והודו בשורה של מעשי טרור כלפי פלסטינים, כולל ניסיונות לרצח • החוליה הייתה קשורה לתשתית 'המרד' של מאיר אטינגר, המצוי במעצר מנהלי כבר חודשים ארוכים

הותר לפרסום כי בעקבות מאמץ מודיעיני מתמשך, חשף שירות הביטחון הכללי התארגנות של טרור יהודי ביישוב נחליאל שבמערב בנימין, שביצעה מספר פיגועי טרור ואירועים אלימים נגד פלסטינים בגזרת גוש טלמונים במחצית השנייה של 2015.

הפעילים המרכזיים בהתארגנות הם 4 בגירים בני 20-22 ו-2 קטינים בני 16-17, מנחליאל ומקריית ארבע. אחד העצורים הוא חייל צה"ל. הם נעצרו בשבועות האחרונים והודו בחקירתם בפעילות טרור ענפה, שכללה ניסיונות פיגוע נגד בתים מאוישים של פלסטינים, תקיפת בן מיעוטים, הצתה והשחתה של רכבי פלסטינים, יידויי אבנים לעבר רכבים פלסטינים ועוד.

השחזורים שבוצעו בשטח והודאות הנחקרים חשפו התארגנות קיצונית ואלימה, אשר פגעה באופן שיטתי בפלסטינים ורכושם מתוך מודעות מלאה לאפשרות שיפגעו בחיי אדם, גם לאחר תוצאות הצתת הבית בדומא ואף בהשראתו.

בתמוז תשע"ה תקפו חברי החוליה חקלאי פלסטיני ופצעו אותו באמצעות מקלות ובגז מדמיע. בכסלו תשע"ו יידו בקבוקי תבערה לתוך בית מאויש בכפר מזרעה קבליה בשעת לילה בזמן שבני המשפחה ישנים. אחד הבקבוקים נהדף מחלון הבית וכך נמנע אסון כבד. על קירות הבית רוססו הכתובות: "נקמה", "מוות לערבים" ו"יהודים להתעורר".

כחודש לאחר מכן יידו פעילי הטרור רימוני גז צה"ליים באישון לילה לתוך בית מאויש בכפר ביתילו, כנקמה על המעצרים סביב חקירת הפיגוע בדומא. אבי המשפחה, שהתעורר מהרעש והרגיש קושי בנשימה וצריבה בעיניים, הוציא מיד את אשתו ובנו התינוק מהבית ובכך הציל את חיי התינוק. על קירות הבית הצמוד רוססה הכתובת "נקמה ד"ש עצורי ציון". באותו הכפר הציתו חברי החוליה מספר פעמים רכבים של פלסטינים.

בשב"כ אומרים כי חשיפת התארגנות הטרור בגוש טלמונים מצטרפת לחשיפת תשתית 'המרד', שפעלה בשנים האחרונות ברחבי הארץ. "כמו חברי תשתית המרד, גם חברי ההתארגנות בנחליאל פעלו מתוך אידאולוגיה קיצונית ומתוך ונכונות לפגוע בפלסטינים עד לכדי רציחתם", מבהירים בשירות ומוסיפים כי היה קיים קשר מבצעי ישיר בין שתי ההתארגנויות.

בימים הקרובים צפויים להיות מוגשים כתבי אישום חמורים כנגד חברי ההתארגנות.

(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *