שרת המשפטים מגיבה לביקורת נגדה על כך שהיא מסוכנת לדמוקרטיה בשל הביקורת שמתחה על מערכת המשפט, מתייחסת ליחסי העבודה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ומעריכה כי נפתלי בנט יחליף אותו

"מי שאומר שאני מסוכנת לדמוקרטיה, אלה אנשים שלא מבינים מהי דמוקרטיה ומה משמעותו של עקרון חופש הביטוי. זו אמירה מגוחכת המעידה על חוסר סובלנות. היא נאמרת על-ידי אנשים שבעצמם אולי לא מאמינים בחופש הביטוי, כי אחרת לא היו אומרים אותה. אני מזלזלת באמירה הזו. זה כל-כך לא אמיתי ולא נכון. איך אפשר להגיד משפט כזה על שר שנבחר בבחירות דמוקרטיות, ומייצג עמדה לגיטימית?"

את הדברים אמרה שרת המשפטים איילת שקד בראיון לגלובס, על רקע הסערה שעוררה הביקורת שמתחה על החלטת שופטי בג"ץ לפסול את מתווה הגז. לדבריה, "העליתי את הנושא הזה כדי שיתקיים דיון ציבורי שחשוב שיתקיים. הופתעתי מכך, שחלק מהתגובות הפגינו בורות מוחלטת. אמרו שאני לא מכבדת את הפסיקה, ולא אמרתי את זה. אמרתי שאני מכבדת את הפסיקה, אבל חולקת עליה".

בתגובה להערת המראיין כי שר משפטים אמור לגבות ולהגן על מערכת המשפט, וכשהשר מתבטא בחריפות כזו נגדה, הדבר עלול להביא להיחלשותה ולפגיעה בה, ענתה: "לפעמים, מה שפוגע במעמדו של ביהמ"ש העליון זו דווקא התערבות היתר שלו. מצד אחד, כשרת משפטים אני אכן צריכה לדאוג למערכת; אבל מצד שני, אני מייצגת את כל אזרחי ישראל ולא רק את האזרחים שהם שופטים בבתי-המשפט".

"יש שרים שחושבים שהם מייצגים רק את המגזר שעליו הם אמונים. לדוגמה, כששר הכלכלה חש שהוא חייב להגן בכל מחיר על התעשייה, אך שר הכלכלה אחראי על יוקר המחיה של כלל האזרחים; ואני כשרת משפטים צריכה להגן על המערכת, אבל גם לומר ולקדם את מה שאני מאמינה שהוא לטובת כלל הציבור. ההגנה הזאת באה לידי ביטוי, למשל, בכך שביקשתי מביה"ד לעבודה להוציא צו-מניעה לשביתת הפרקליטים, ואמרתי שלא ייתכן שהפרקליטים פוגעים בצורה כזו במערכת. לא היה דבר כזה, ששר משפטים פונה לביה"ד 6ימים אחרי פרוץ שביתה, ומביא לסיומה".

כאשר נשאלה על יחסי העבודה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ענתה השרה שקד, "אנחנו נפגשים, מדברים, הכול בסדר. יחסי העבודה תקינים". על מה יקרה להערכתה ביום אחרי עידן נתניהו, ענתה כי "אני מעריכה ומאמינה שבעידן שאחרי נתניהו, נפתלי בנט יהיה ראש-ממשלה".