לאחר הדיווח כי מסתמן שהמשטרה תסגור את תיק החקירה המתנהלת בעניינו של יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, מברכים על כך חברי מפלגתו • ח"כ איתן כבל הצהיר: לא אתמודד מול הרצוג

על פי דיווח אתמול בחדשות 2, כשבוע לאחר שנחקר באזהרה בחשד לקבלת תרומה אסורה, מסתמן כי המשטרה מתכוונת להמליץ על סגירת התיק נגד יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, החשוד בנוסף בעבירות של אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב, זאת בהקשר לבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה בשנת 2013.

עוד לפני שהחקירה סוכמה ועוד לפני שדנו בה בפרקליטות, ההערכה היא שהממצאים שנאספו נגד יו"ר האופוזיציה לא יוכלו לבסס המלצה להגיש נגדו כתב אישום. בשלב זה לא התגבשו בתיק הזה ממצאים כבדי משקל וחד משמעיים נגד הרצוג.

ח"כ איתן כבל אמר הבוקר בגל"צ, "נכון שעדיין לא מדובר בהודעה רשמית, אבל עדיפה הדלפה מהסוג הזה", אמר, "כמובן ששוחננו. אמרתי לו מילים חמות וטובות. לא ראיתי יותר מדי הודעות ברכה אבל אני אעשה את זה. הרוב המכריע של חברי המפלגה שמחים בשמחתו של יושב הראש. זה עניין אנושי לפני הכל".

כבל הבהיר ואמר כי לא יתמודד מול הרצוג בבחירות פנימיות כאשר יגיעו: "כולנו מכירים את התהפוכות בפוליטיקה. אנחנו מבינים שאנחנו לא במצב הכי טוב ורואים את המציאות. אינני מתכוון להתמודד בשום פנים ואופן מול הרצוג, הוא המנהיג של המחנה הציוני ואני עומד לצידו. אני אעשה את הכל כדי שכמה יותר חברים יתנו לו את קולם".

ח"כ עמיר פרץ, אמר הבוקר בשיחה לעידן קוולר בגלצ כי "לא הייתה תמיכה עיוורת בהרצוג. הדגשנו שאנו נותנים את אמוננו ברשויות אכיפת החוק. לא הקלנו ראש, זו סוגיה רצינית".

"מאז ומתמיד אמות המידה שצריכות להישפט כאשר מדובר באיש ציבור הן וודאי לא כוללות רק את העניין הפלילי", אמר, "אבל מרגע שהעניין הפלילי מוסר מעל סדר יומנו, היכולת לדון גם בעניין הערכי האישי היא יכולת הרבה יותר הגונה, הרבה יותר עניינית".