כתב אישום נדיר נגד איש חמאס: ירה טילים לעבר מוצב צבאי

הותר לפרסום כי הוגש כתב אישום נגד פעיל חמאס שנעצר לפני כחודש בחשד כי תצפת, הניח מטעני חבלה, ירה פצמ"רים ושיגר טילים לעבר בסיס צבאי • כן הוא מואשם בבעלות על מנהרת הברחה ממצרים לעזה

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

הותר לפרסום כי היום הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד פעיל בארגון הטרור העזתי, בן 24, המייחס לו 18 אישומים בגין עבירות רבות נגד ביטחון המדינה.

הנאשם – מדחת בן פוזי אבו סנימה, תושב עזה, נעצר לפני יותר מחודש. הוא מואשם בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, קשירת קשר לביצוע פשע (רצח), ניסיון רצח, מסירת ידיעות לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, אימונים צבאיים אסורים, חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, עבירות בנשק ועוד.

על פי כתב האישום,הנאשם היה בעלים של מנהרת הברחות שפעלה בגבול בין עזה למצרים, שהניבה לו רווחים יפים. תמורת חלקו בבעלות עליה הוא קיבל תשלום חודשי בסך כ-2,000 דולר. הדבר מסביר במעט את הכעס העזתי על המצרים הפועלים להשמדת מנהרות אלו.

בכתב האישום מפורט כי בזמן שאבו סנימה הצטרף לבעלות עליה היא הייתה באורך של כ-500 מטר, ומאז נחפרו קילומטר נוסף. בסך הכול, במהלך התקופה שבין 2014 ועד לתחילת 2016, הבריחו הנאשם והשותפים שלו שלושה שקים של קלצ'ניקובים (כ-30 רובים), 10 ארגזי תחמושת וכ-35 צינורות במשקל 50 ק"ג לייצור טילים.

את הסחורה העבירו לסוחרי אמל"ח, יחד עם מדים צבאיים של יחידת הקומנדו הימי של גדודי אל-קסאם. הוא הרוויח עשרות אלפי דולרים על כשתי שנות פעילות המנהרה. בסוף שנת 2016 הציפו כוחות הביטחון המצרים את המנהרה במים והרסו אותה.

כמו כן מיוחסות לו חברות בחמאס ופעילות צבאית במסגרת הארגון. על פי עובדות כתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז דרום (פלילי) באמצעות עו"ד מורן גז, אבו סנימה הצטרף לחמאס בשנת 2007 ופעל עם אחרים על מנת לפגוע בחיילי צה"ל בגבול עזה ובאזרחים. אבו סנימה ואחרים ביצעו תצפיות לעבר מטרות צבאיות באזור גבול עזה, עקבו אחר תנועת כוחות צה"ל והניחו מטעני חבלה נגד ג'יפים צה"ליים, במטרה לגרום למותם של חיילי צה"ל.

במהלך שנת 2012, לאחר סיום מבצע "עמוד ענן", שיגרו אבו סנימה ואחרים טילים לעבר מוצב צה"לי וירו פצצות מרגמה לעבר מעבר כרם שלום. הנאשם השתתף באימונים צבאיים של חמאס, התאמן באמצעי לחימה מסוגים שונים ועבר אימונים תאורטיים ומעשיים בצליפה ועוד. התיק נחקר ע"י שב"כ דרום ופח"ע ימ"ר נגב.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell