חברת אינטל ישראל, המעסיקה מאות עובדים ועובדות מהמגזר החרדי, פתחו בהליך פיטורים של מאות מעובדיהם. מה יעלה בגורל העובדים החרדים? • המפוטרים יקבלו פיצוי גבוה כאשר במקביל מגייסת החברה עובדים חדשים

אינטל ישראל החלה בתהליך הפיטורים בישראל. התהליך שהחל היום ויימשך בימים הקרובים מגיע לכל אתרי החברה השונים בישראל. בשלב הנוכחי פונים מנהלי הקבוצה לכל המועמדים לפרישה מוקדמת, פרישה מרצון ופיטורים ומעמידים בפניהם את האופציות האפשריות.

על פי דיווח בעיתונות הכלכלית, עובדים שעתידים להיות מפוטרים או לפרוש משורות החברה יקבלו לכל הפחות 8 משכורות חודשיות כפיצוי. עובדים אחרים יקבלו פיצוי גבוה יותר – כמו משכורת של שנה שלמה. על פי הערכות, בישראל יפוטרו כמה מאות מבין 10,000 עובדי אינטל.

יצויין כי כי לצד הפיטורים באתר בקריית גת ייעשה בחודשים הקרובים גיוס של עובדים חדשים לקראת פתיחת המפעל המשודרג של החברה בדרום בשנת 2017. אז, אינטל בקריית גת תעסיק כ-4,000 עובדים.

vv

צילום: דוברות אינטל ישראל

חברת אינטל העסיקה מאות חרדים ונשים חרדיות שיצאו לעסוק לפרנסתם ומצאו עבודה בתחום ההייטק. כעת לא ברור כמה מהם יפוטרו ומה יעלה בגורלם. בירושלים לבד, כעשרה אחוז מבין המועסקים באינטל, הם בני המגזר החרדי.

בזמנו סיפרו בחברה, כי אינטל עובדת קשה מאוד בשיתוף עם הרבנים כדי לוודא שהמסורת מכובדת, ומבצעת הפרדה בין הנשים לגברים. "אנחנו עושים את זה משום שהם אנשים טובים, אנשים מבריקים, אנשים מלאי דרייב. הם כבר מניעים חדשנות", הסביר אחד המנהלים.