העימות בדרום עולה שלב • צה"ל תוקף ברצועה

לאחר שגזרת נחל עוז הוגדרה שטח צבאי סגור, תלמידים באזור פונו מבתי הספר וחקלאים התבקשו להתרחק מגדר הגבול, צה"ל מגיב כעת בירי מן האוויר

בעקבות ההסלמה בגבול הדרום, פועל צה"ל לאיתור מנהרות שחדרו לשטח ישראל באזור רצועת עזה, כך הותר כעת לפרסם. בנוסף, צה"ל הכריז על גזרת נחל עוז שטח צבאי סגור.

בתוך כך, חמאס העביר מסר מאיים לישראל כשאחד מבכיריו דרש "לא לבחון את הסבלנות" של הארגון. בדברים לסוכנות הידיעות הפלסטינית, אמר מושיר אל-מסרי כי "ההסלמה ברצועה היא הפרה בוטה של הפסקת האש", והאשים את ישראל במצב.

"האויב צריך להבין שככל שיגברו פשעיו, כך תגבר התגובה", אמר. האתר "א-ריסאלה" המזוהה עם ארגון החמאס הודיע כי הפלגים הפלסטינים ברצועה התכנסו להתייעצות בנוגע לאופי התגובה.

רפי בביאן, קצין הביטחון במועצה האזורית, הסביר כי מדובר באירועים על הגדר שלא זולגים ליישובי עוטף עזה. זאת, אף שצה"ל תחם את הגזרה. "אני לא הייתי קורא לזה התחממות. כרגע אנחנו בשגרה מלאה, כרגע אין צפי לשום הערכה להסלמה", אמר.

מוקדם יותר היום דיווחנו כי ירי פצמ"רים מכיוון רצועת עזה סמוך לכוחות צבא הפרוסים בעוטף עזה הובילו לתגובה ארטילרית של צה"ל לעבר הרצועה ולאווירה מתוחה במיוחד בדרום.

בעקבות ההסלמה היחסית באזור, הונחו התושבים בקיבוצי העוטף לגלות עירנות וברצועת עזה פונו תלמידים מבתי הספר. באירוע זה, כמו גם בשאר האירועים ביממה האחרונה, לא היו נפגעים ב"ה.

הירי התחיל אתמול בשעות אחר הצהריים, אז בוצע ירי מכיוון עזה אל עבר כלי הנדסי של צה"ל שפעל בסמוך לגדר המערכת, בצפון הרצועה גם כן. גם באירוע זה לא היו נפגעים אך נזק נגרם לכלי ההנדסי.

הבוקר, אירעו עוד שלושה מקרי ירי לעבר כוח צה"ל, כאשר מדובר בפעם הראשונה מאז סיום מבצע צוק איתן שירו פצצות מרגמה מתוך שטח הרצועה לעבר ישראל.

הלילה דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים על פיצוץ מטען חבלה בקרבת גדר המערכת בצפון רצועת עזה, בסמוך לכוח צה"ל. על פי הדיווח, לא היו נפגעים באירוע ולא נגרם נזק. לפי הערכות, האש הייתה מכווונת נגד הכוחות הפועלים בשטח במטרה להתריס.

לאחר פצמ"ר שביעית שנורתה לעבר כוח צה"ל לפני שעה קלה בחסדי שמים ללא נפגעים. בשעה זו (20:00) צה"ל תוקף באמצעות מטוסי חיל האוויר מטרות באזור רפיח ובעיר עזה, ע"פ מקורות פלסטינים גם שדה התעופה ההרוס מותקף.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *