זעזוע: אלמונים שרפו זוג תפילין שגנבו מבחור ישיבה

ההיסטוריה חוזרת, דווקא ביום השואה. אלמונים גנבו זוג תפילין מבחורי ישיבה שבילו את בין הזמנים של חודש ניסן בסמוך לכינרת • הבחורים הזדעזעו לגלות בבוקר את התפילין בתא השירותים כשהם שרופים

קבוצה של חמישה בחורי ישיבה שלנו הלילה בשטח פתוח סמוך לכינרת, גילו כאשר התעוררו בבוקר כי התיקים שלהם נעלמו. עיקר החשש של הבחורים היה על התפילין שלהם שהיו בתוך התיקים.

הבחורים שמיד פתחו בניסיון חיפוש אחר הגנבים, לא הצליחו לזהות דבר, וכעבור שעה ארוכה הם נדהמו לגלות את חלק מחפציהם ביניהם התיק ללא תכולתו כשהוא בשירותים הציבוריים.

אולם התדהמה הגדולה הייתה שעה שהבחינו בזוג התפילין של אחד הבחורים, כשהם חרוכות ושרופות לגמרי. התפילין עצמם נמצאו בתוך כיור כשניכר שהגנבים שפכו מים על התפילין.

בחורי הישיבה הזעיקו את המשטרה וחוקרי מז"פ הגיעו למקום ופתחו בחקירה. מהמשטרה נמסר: "המשטרה פתחה בחקירת אירוע בו נמצאו הבוקר זוג תפילין שנגנבו והוצתו. מדובר בתיק שנגנב מצעירים שישנו על שפת הכנרת".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג אמר בתגובה: "אחד הסמלים היהודיים ביותר עליהם נלחמו יהודים בימי מלחמת העולם השניה היה התפילין. מזעזע לראות דווקא היום שבישראל 2016 שורפים תפילין".

"אני מקווה ומצפה שמשטרת ישראל תמצה את החקירה, תמצא את העבריינים ותמצה עימם את הדין. התפילין היו ויהיו תמיד סמל של עם ישראל", אמר הרצוג והוסיף: "חובתנו כחברה המתגאה בעברה ובונה את עתידה לשמר את סמליה מכל משמר ולכבד אותם".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי) אמר כי "התמונה של התפילין השרופות ביום השואה מצמררת ומחייבת את משטרת ישראל לעשות כל שביכולתה כדי לשים את ידה על מבצעי הפשע הנורא הזה ולמצות איתם את מלא חומרת הדין".

ח״כ חיליק בר סגן יושב ראש הכנסת ומזכ״ל העבודה הגיב אף הוא ואמר: "שריפת תפילין, כמו כל דבר קודש אחר הוא חמור מאין כמותו ויש בו כדי לפגוע ולחלל את הדת היהודית, סמליה וקודשיה. לשמוע על תפילין שנשרפו דווקא ביום השואה הוא חמור וכואב עוד יותר ומזכיר את המראות הקשים של חילול קודשי היהדות בתקופת השואה ע״י הצוררים הנאצים. אני קורא למשטרה לחקור את הנושא, למצוא את המציתים ולהעמידם לדין".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *