המחבל חשף בחקירה: החיים של חופרי המנהרות

מחבל חמאס שנעצר בישראל לאחר שחצה את הגבול במטרה לבצע פיגוע חשף בחקירתו את שיטות הפעולה של ארגון הטרור העזתי בחפירת המנהרות, מאיפה החמאס חופר ובאיזה חומרים הוא משתמש

הותר לפרסום כי מחבל של ארגון הטרור חמאס, המשתייך לזרוע הצבאית בעזה מזה עשר שנים, נעצר על ידי ישראל, ומחקירתו עלה מידע רב על עיסוקה של חמאס בחפירת מנהרות.

המחבל, מחמוד עטאונה, בן 29, מג'בליה, נעצר בתחילת חודש אפריל, לאחר שחצה את גדר הגבול לישראל, כשברשותו שני סכינים. מחקירתו בשב"כ עלה, כי התכוון לרצוח חיילים או אזרחים בהם יתקל בשטח ישראל.

באשר לפעילותו בחמאס, עלה כי נמנה על גדודי 'עז א דין קסאם' – הזרוע הצבאית של חמאס, והיה מעורב בפעילות עניפה מטעם אירגון הטרור, בכללה בהנחת מטענים נגד כוחות צה"ל. מרבית פעילות במסגרת ארגון החמאס בשנים האחרונות, עשה עטאונה בתחום המנהרות.

עטאונה סיפק לחוקריו מידע רב, על תוואי-מנהרות בצפון רצועת-עזה, על שיטות הפעולה של חמאס בחפירת מנהרות, על השימוש שתנועת חמאס עושה בבתים פרטיים ובמוסדות – מהם היא חופרת את המנהרות, וכן על האמצעים והחומרים בהם היא משתמשת.

בחקירתו, הצביע עטאונה על מוקדי חפירה רבים, וכן על פירי מנהרות האמורים לשמש את פעילי הנח'בה (-יחידת העילית של חמאס) להתקפות ובשעת לחימה עם ישראל. עטאונה סיפר כי חמאס הקימה ברצועת עזה רשת מסועפת של מנהרות להעברת לוחמים ואמצעי לחימה.

בחקירתו סיפר כי רשת המנהרות כוללת חדרי מנוחה ומאובזרת במקלחות ובפינות אכילה, על מנת לשפר את תנאי שהייתם של לוחמי החמאס.

בחקירתו של עטאונה עלו שמותיהם של פעילים רבים אשר פעלו עימו בגדוד המזרחי בחטיבה הצפונית של חמאס, והתקבל מידע אודות השימוש אשר מבוצע בבתי פעילים ואזרחים לאיחסון אמצעי לחימה.

בהקשר לכך, עלה כי גם בביתו של עטאונה הוחזקו אמצעי לחימה רבים, לרבות מטענים, רובים וחגורות נפץ אותם אמור היה לחלק, לקראת לחימה.

עטאונה הוא אחד מבין שורה של פעילים צבאיים של חמאס, הנחקרים כיום על ידי השב"כ ושמחקירתם עולה מידע פנימי רב על פעילות החמאס בתחום המנהרות. כתב אישום כנגד עטאונה הוגש על ידי פרקליטות מחוז דרום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *