חבר הכנסת ישראל אייכלר הגיב להסתה בעיתון האשדודי נגד החרדים ש'כבשו' את הפארקים בעיר בימי חול המועד והשווה זאת עם האנטישמיות בימי גרמניה הנאצית שאסרו כניסת יהודים לפארקים

"סגן הרמטכ"ל מודאג מחיילים שהורגים מחבלים שהורגים את חבריהם. ראש הממשלה מודאג מהאנטישמיות באירופה ובבריטניה, אך איש מהם לא מגנה את ההסתה האנטישמית נגד החרדים".

את הדברים אמר היום חבר הכנסת ישראל אייכלר בתגובה לכותרת המסיתה בעיתון מקומי בעיר אשדוד, אשר בחר לצאת בכותרת ראשית עם דיווח על "שערוריה, החרדים כבשו את אשדוד", בהתייחסות לחרדים ששיחקו בפארקים המקומיים.

"כך בדיוק כתבו בגרמניה על היהודים המלכלכים ומשחירים את הפארקים", הזכיר ח"כ אייכלר שהוסיף כי "זו צביעות לדבר ביום השואה על האנטישמיות באירופה ולא על האנטישמיות בארץ".

מוקדם יותר היום דווח כאן כי בעיתון "השבוע באשדוד" בחרו לצאת בכותרת מסיתה בעמוד הראשי של העיתון תחת הכותרת "שערוריה, החרדים כבשו את אשדוד", כאשר בכתבה נכתב "אלפי חרדים מגיעים באוטובוסים, מבלים את ימי חול המועד, כמעט בכל הפארקים באשדוד ומותירים אחריהם הרבה לכלוך, זוהמה ועבודה רבה לעובדי הפארקים".

photo_2016-05-05_15-54-50

"נכבשנו", מסית הכתב. "אשדוד שייכת לחרדים. בכל צעד ושעל ברחבי העיר היה ניתן להרגיש ב'תיירים' אבל לא תיירים רגילים, "תיירי החינם". הוא כותב כי "מדובר בנהירה המונית של עשרות אוטובוסים כל יום שמגיעים מערים חרדיות אחרות. מגיעים תופסים מתקנים, מותירים אחריהם הרבה זוהמה ולכלכוך וגורמים לתושבי העיר לא להגיע לשם".

חרדי המתגורר בעיר הסביר לכתב JDN כי בעל העיתון המדובר, ידוע ומפורסם בעיר כאדם השונא את הציבור החרדי. "הוא אינו מסוגל להתמודד עם העובדה שבעיר אשדוד חיים יחדיו בשלום ובשלווה חרדים וחילונים זה לצד זה ומנסה לנצל כל הזדמנות כדי להתנגח בציבור החרדי".