שופטי בג"ץ דחו העתירה נגד מינוי דרעי לשר הפנים

ברוב של שניים נגד אחד, החליטו שופטי בית המשפט העליון לדחות את העתירות הקנטרניות שהוגשו נגד מינויו של יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי לשר הפנים • "אין למעשיו זיקה לתפקיד"
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

לאחר שאריה דרעי מונה לשר הפנים, עתרה התנועה לאיכות השלטון נגד המינוי לנוכח העובדה כי הורשע בשוחד, מרמה והפרת אמונים בעודו מכהן בתפקיד שר הפנים כמו גם הפגיעה הקשה בתפקודו, בטוהרו ויושרו של השירות הציבורי, בשלטון החוק ובאמון הציבור במערכת השלטונית.

היום, דחו שופטי בג"ץ, ברוב של שניים נגד אחד את העתירה. השופט ניל הנדל שהיה בדעת מיעוט אמר: "לו תישמע דעתי, הייתי מוציא צו על תנאי, מתוך מגמה להפוך אותו למוחלט ולהורות על ביטול המינוי של דרעי לשר הפנים".

אך כאמור העתירה נדחתה. השופט סאלים ג'ובראן כתב בהחלטה כי "בנסיבות המקרה שלפניי, אינני מוצא כי המעשים המיוחסים לדרעי מבססים זיקה ישירה ומהותית לתפקיד שר הפנים, השוללת מכל וכל את כשירותו לכהן בתפקיד זה. לאחר שחזרתי והפכתי בהכרעות הדין המרשיעות בעניינו של דרעי, סבורני כי עבירותיו – אשר על חומרתן כעבירות שחיתות שנעברו בידי עובד ונבחר ציבור אין חולק, ואין מקום להקל בהן ראש ולו במעט – אינן ייחודיות לתפקיד שר הפנים, ולא נעברו תוך הפעלת סמכויותיו כשר הפנים או תוך ניצול התפקיד בדרך ייחודית, שאינה אפשרית במסגרת תפקיד בכיר במשרד אחר".

ג'ובראן התייחס לחקירה המתנהלת בימים אלו נגד דרעי וכתב: "יצוין, כי לאחר שמיעת טענות הצדדים בפנינו, ובטרם הושלמה כתיבת פסק הדין, עדכנו אותנו באי-כוח הצדדים ביום 3.4.2016 בדבר חקירה המתנהלת נגד דרעי בגין חשדות שונים. לאחר שעיינו בהודעות הצדדים ובתגובותיהם, מצאנו כי אין חקירה זו רלבנטית לנושא העתירה שלפנינו. כמפורט לעיל, עניינה של העתירה הוא בסבירות מינויו של דרעי לתפקיד שר הפנים, על רקע עברו הפלילי. התרשמותנו היא כי אין בחקירה האמורה כדי לשנות מהתוצאה שאליה הגענו, בפרט נוכח השלב המקדמי שבו היא מצויה".

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן