ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף היום כי כאשר המון מצרי זועם עמד לבצע לינץ' בעובדי השגרירות במצרים, נאלצו לאיים על השלטון דאז שהיה בידי האחים המוסלמים בפעילות צבאית של צה"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף בטקס אזכרה לנופלים בשירות החוץ במשרד החוץ בירושלים. בדבריו אמר, "במרוצת השנים רשמה מדינת ישראל הצלחות בולטות במערכה הנחושה בטרור וגם בטרור שמכוון נגד דיפלומטים. ההתרעות אינן פוסקות. ברוב רובם של המקרים אנחנו מצליחים לסכל התקפות ופיגועים בארץ ובחו"ל. אני אומר ברוב המקרים, כי לדאבוננו ידענו טרגדיות שלא הצלחנו ושבהן איבדנו את מיטב אנשינו, בטורקיה, בלונדון, בארגנטינה, וכל טרגדיה כזאת היא כמכות אש בבשרנו.

נתניהו הוסיף, "אנחנו עושים מאמצים, בעיקר באמצעות המוסד והשב"כ, להגן עליכם ולהגן על כל עובדי שירות החוץ ונציגינו בעולם. המאמץ הזה הוא חובק עולם, הוא ייחודי והוא הציל הרבה מאוד אנשים, לא רק בשירות החוץ שלנו, אלא גם בשירות החוץ של מדינות אחרת".

"לפעמים המאמצים הללו הם על חוט השערה. כאן, לפני כמה שנים, בחדר המצב של משרד החוץ, עמדנו בפני מצור שהלך והתהדק על אנשינו בשגרירות ישראל בקהיר. המון פרוע שבא לשחוט את אנשינו, ואנחנו הפעלנו באותו ערב את כל הכלים העומדים לרשותנו, לרבות איום בפעולת חילוץ של צה"ל, דבר שבסופו של דבר הכריע את הכף והביא את הכוחות המצריים, אז תחת השלטון של האחים המוסלמים, יחד עם תיאום מדוקדק מכאן, מחדר המצב, הביא בסופו של דבר לסיום מוצלח של האירוע הזה.

"אנחנו דיברנו כאן, אני ואנשי המשרד, עם הקב"ט האחראי. הוא אמר לי בקשר: "שמי יוני". ואמרתי לו: "יוני, מדינת ישראל תוציא אותך משם". אני מצר על כך שלא הצלחנו במקרים שאנחנו זוכרים היום, אבל אני רוצה לומר לכם שאנחנו לא נחסוך שום מאמץ להגן עליכם בשעה שאתם מגנים על המדינה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס זכרון לנופלים בשירות החוץ משרד החוץ צילום חיים צח / לע"מ photo by Haim Zach / GPO

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס זכרון לנופלים בשירות החוץ משרד החוץ
צילום חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס זכרון לנופלים בשירות החוץ משרד החוץ צילום חיים צח / לע"מ photo by Haim Zach / GPO

צילום חיים צח / לע"מ