בימין מנסים לשכנע את ליברמן להצטרף לקואליציה במקום בוז'י

בבית היהודי וחלק מפעילי הליכוד מנסים למצוא דרך לשכנע את אביגדור ליברמן לצרף את מפלגת ישראל ביתנו לממשלת נתניהו ובכך למנוע את צירוף המחנה הציוני לקואליציה

בליכוד ובבית היהודי מנסים לשכנע את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לגשר על הפערים ביניהם ולצרף את ישראל ביתנו לקואליציה. כך מדווח זאב קם במקור ראשון.

"כדי לשכנע את נתניהו לוותר על האפשרות של מפלגת העבודה, יש רק דבר אחד שאפשר לעשות – להציג בפניו חלופה להרחבת הקואליציה", הסבירו. "לנתניהו אין עניין מיוחד בצירוף המחנה הציוני דווקא. כרגע זו פשוט האפשרות היחידה להגדלת הרוב הקואליציוני. אם תצוץ חלופה נוספת, כמו זו של ליברמן, אין סיבה שנתניהו יתעקש על הכנסת הרצוג דווקא לממשלה".

בימים הקרובים ינסו בליכוד ובבית היהודי לגשש אצל ליברמן ולבחון את האפשרות הזו. בין השאר יבדקו מה נדרש לעשות כדי לשכנע אותו להצטרף לשולחן הממשלה. "הרי אם בוז'י נכנס לממשלה ויעבור תקציב דו־שנתי, המשמעות מבחינת ליברמן היא שיהיה תקוע במדבר האופוזיציוני הרבה זמן", ציינו.

"זאת, עוד בלי לדבר על מצב שנפתלי בנט והבית היהודי ייפלטו בהמשך החוצה מהממשלה. זה אפילו יפגע בליברמן עוד יותר, מכיוון שגם העמדה של אופוזיציה ימנית לנתניהו תילקח ממנו".

בשיחות על המחיר שליברמן מתכוון לדרוש צפויים לעלות שלושה נושאים מרכזיים: סוגיית הפנסיה של העולים, תפקיד שר ביטחון ואישורי בנייה במעלה־אדומים. הגורמים במפלגות הוסיפו כי "ננסה למצוא מתווך מוסכם שיארגן הצעה נגדית לזו של הרצוג וייצור שיח בין נתניהו וליברמן, מתוך הבנה שהסיכוי היחידי של הימין בהקשר הזה הוא לא להתנגד לצירוף של המחנה הציוני אלא פשוט להביא סחורה משלו, בדמות ישראל ביתנו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו