ליברמן בתגובה לקריאת נתניהו: ביבי רוצה את בוז'י

ראש הממשלה אמר בישיבת ראשי סיעות הקואליציה "סיכוי נמוך להצטרפות הרצוג, אקרא לליברמן להיכנס לממשלה" • ליברמן בתגובה: ביבי רוצה את בוז'י - כל השאר סתם ספינים

ראש הממשלה בנימין נתניהו עדכן היום בישיבת סיעת ראשי המפלגות המרכיבות את הקואליציה כי הוא סבור שהסיכוי לצירוף המחנה הציוני בעת הזו נמוך וכי הוא מתכוון לקרוא לאביגדור ליברמן "להתנתק מזועבי" ולהיכנס לממשלה.

בישיבה הוסיף ראש הממשלה כי הוא יקדם פתרון לבעיית הפנסיות של העולים מרוסיה כמחווה לישראל ביתנו. לדבריו, הוא כי קיבל בימים האחרונים איתותים חיוביים מליברמן המעידים על רצונו להצטרף לקואליציה.

לדברי גורם בליכוד, המשא ומתן עם יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג נמשך, אבל "לא נראה שהפערים ניתנים לגישור ולא נראה שהרצוג יכול להביא את המפלגה". על כן, הוא הוסיף, לקראת פתיחת מושב הקיץ של הכנסת בשבוע הבא, נתניהו עושה מאמץ נוסף לפנות לליברמן.

עם זאת, בסביבת ליברמן אומרים כי מדובר ב"ספינים של הליכוד שנועדו להלחיץ את הרצוג" ודחו את הקריאות של נתניהו. בסביבת ליברמן דחו את הדברים ואמרו כי "הוא לא קיבל שום איתות או שום סימן נפט. הדברים של נתניהו היום נכונים כמו האמירה של על כך שאיים לפרוץ לשגרירות בקהיר".

ליברמן עצמו אמר בתגובה כי "כל הספינים של נתניהו לא ישנו את העובדות הפשוטות: נתניהו, שוב בניגוד מוחלט למה שהבטיח בבחירות, מנהל מו"מ עם ציפי ובוז׳י, עם אותה מפלגה שאותה כינה רק לפני שנה מפלגה שחבריה הם לא ציוניים ואיים שזה הוא או הם".

לדברי ליברמן, "זה לא מפתיע כי ממשלת נתניהו היא איננה ממשלה ימנית: היא לא נלחמת בטרור אלא מכילה אותו ואומרת לאזרחי ישראל שזו גזירה משמיים, לא בונה בירושלים או בגושי ההתיישבות ביהודה ושומרון, מחזירה גופות מחבלים ובקיצור, כל קשר בינה לבין המחנה הלאומי הוא מקרי בהחלט. לכן: אל תתפתו לספינים זולים – ביבי רוצה את בוז׳י וכל השאר סתם ספינים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן