ח"כ יחימוביץ חשפה כי צירי מפלגת העבודה מקבלים בדקות אלו טלפונים לקראת וועידת בזק של המפלגה שתאשר את הכניסה לקואליציה • "אתנגד בכל תוקף. מדובר בפירורים שנתניהו זורק לנו"

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג מעוניין לכנס את ועידת מפלגת העבודה כבר בשבוע הבא מתוך כוונה להביא לאישורה את הסכם הכניסה לקואליציה. כך דווח הבוקר בישראל היום.

גם חברת הכנסת שלי יחימוביץ' אישרה את הניסיון לגייס ועידת בזק וסיפרה: "אני אהיה עכשיו קונקרטית. צירי מפלגת העבודה מקבלים ממש בדקות אלה טלפונים של גיוס ועידה אפשרית שתאפשר זחילה לממשלה, כי כך נראית הצעת נתניהו. יש גם נימות של איומים, שכנועים והפצרות. אני אומרת לכל 2100 צירי הוועידה, אם תקחו את ההצעה הזאת, תבגדו בהשקפת עולמכם. בדיוק לכן נבחרתם למאבק".

בגלי צה"ל נחשף כי הבוקר אמר יו"ר המחנה הציוני במפגש סגור עם ראשי תנועת המושבים והארגונים החקלאיים שהתקיים בבית תנועת המושבים שבתל אביב, כי "הנושא חייב להיות מוכרע בזמן הקרוב, לא ניתן למשוך את זה יותר מידי, לכאן או לאן. אם אביא הסכם אביא משהו לטווח הארוך, יש כאן הזדמנות".

על ההתנגדות העזה של יריביו הפוליטיים בתוך המפלגה להצטרפות לממשלה אמר היום במהלך הכנס הסגור: "הם רק חושבים איך להפיל אותי. אין להם את העובדות בידיים. הם עוסקים רק באיך להפיל אותי. חלקם מלכתחילה וחלקם מהזמן האחרון. זה לא ירתיע אותי מניסיון לעשות בדיקת אמת".

יחימוביץ' תקפה במהלך ראיון ברשת ב' את ההדלפה של ההקלטה, וטענה כי מדובר בטריק של אנשי הרצוג: "אנחנו יודעים בדיוק איך נעשים הדברים האלה ומאיפה מגיעות ההקלטות. אנחנו לא ילדים קטנים, יש לנו מחויבות לגבי מחנה עצום. בואו נדבר בלי שטיקים ושטויות. בלי להוביל מפלגה שלמה לאבדון, ההצעות הן ריקות מתוכן, אנחנו צועדים למסע של התבזות. אני מתכוונת להיאבק על המפלגה שלי, יש לנו שותפים. אם צריכה להיות מערכה, תהיה מערכה. אשתמש בכלים, ציבוריים, פרלמנטריים ומשפטיים להכרעת אמת, ולא כזאת שתיעשה בסתר".

כשנשאלה האם מדובר על מאבק על ראשות המפלגה אמרה: "זאת לא הסוגיה שנמצאת כרגע על סדר היום. לא רוצה לערבב עצב בשמחה, זה לא רלוונטי, אני רוצה לנקות את זה מההכרעה. יש סיכוי שזה יקרה, זה לא רלוונטי למהלך הזה. זאת לא רקיעה ברגליים. זוהי אמירת לא אבסולוטית. לו היה מדובר בממשלת אחדות עם קווי יסוד משותפים, עם מהלך דרמטי להכרעה מדינית, עם שליטה מוחלטת על כל ברז החקיקה הבלתי דמוקרטית שאנחנו חווים עכשיו בבית המשפט העליון, בהשפעה שלנו על התקציב ועל מתווה הגז. הייתי עומדת בוועידה, סופגת קריאות בוז ואומרת שזה מה שצריך לעשות. אבל מהרגע שנתניהו הציג הצעות, המרחק בין ההצעה המבזה, שבה מפלגת העבודה על ארבע, ולאכול את השאריות שנתניהו משליך עבורנו במיומנות רבה, אני אעשה הכל שזה לא יקרה".

"אני מאמינה בטבע האדם, מאמינה שרוב האנשים שנמצאים אצלנו הם בהשקפת העולם שלי. 2100 איש לא יקבלו ג'ובים, הם נמצאים שם כדי להתוות מדיניות ודרך למפלגה". על האפשרות שהיא תמונה לשרה אמרה: "בוודאי שאני רוצה להיות שרה בכירה, אני בטוחה בכך שאהיה טובה, אבל לא בעבור עקרונותיי. תארי לעצמך שמפלגת העבודה נכנסת לממשלה, ומועלת באמון בכיריה. ממשלה שבראש הוועדה לבחירת שופטים העמידה את אחת מחברות הכנסת היותר קיצוניות, וגם היותר מוכשרות, איילת שקד . מדובר בסמן קיצוני בתחום הכלכלי, אזרחי ומדיני. זה קפיטליזם טהור. יש סכנות רבות בכניסה לממשלה, ההתנגדות שלנו היא כה גדולה, מדובר במהלך משפיל. יש לי כוונה לנהל מערכה ולנצח בה".

מלשכת הרצוג נמסר: "את האיומים עדיף להשאיר בבית. הרצוג לא יירתע מאיומים והתקפות של בעלי אינטרסים פוליטיים. נכון לכרגע ישנם פערים גדולים ולא ברור אם יש למהלך היתכנות אך הוא ימשיך לפעול בשיקול דעת ובאחריות כדי לבחון אותו לטובת המדינה ואזרחיה. בכל מקרה הרצוג יפעל כדי לשמור על המחנה הציוני חזק ומגובש ככל הניתן ועל פי עקרונות מפלגתו.כל החלטה תובא להכרעה מסודרת של המוסדות באם נידרש לזאת".