יו"ר ישראל ביתנו הצהיר כי הוא מוכן להכנס לממשלה בתמורה לתיק הביטחון וחוק עונש מוות למחבלים • "ברור לנו שהמפלגות החרדיות בקואליציה ולכן נדרוש רק דברים סבירים"

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן ערך מסיבת עיתונאים בחדר סיעתו בכנסת והצהיר כי יהיה מוכן להתפשר על עמדותיו התקיפות בנושאי דת ומדינה, אם יצטרף לקואליציה בה חברים כעת גם המפלגות החרדיות.

ליברמן טען כי עד כה לא קיבל הצעה רשמית להצטרפות לממשלתו של בנימין נתניהו, וכי כל מה שנטען שהוצע לו הוא בגדר שמועות. "אין כאן עניין אישי, ואם אנחנו נקבל מענה לאותן סוגיות מרכזיות שדיברנו עליהן אז יש על מה לדבר".

לדבריו, "אם זה נכון שהוצע ביטחון, עונש מוות ורפורמה פנסיונית – זו הצעה רצינית, בהחלט מכובדת, ויש על מה לדבר. אם יתקשרו ויעבירו מסר ישיר על בסיס כל מה ששמענו בתקשורת ולא רק הדלפות בעילום שם שבאות להלבין את כניסת מפלגת העבודה, אז יש על מה לדבר. אבל אנחנו לא נדבר במשא ומתן באישון לילה ודילים באפלה".

בעבר דרש ליברמן גם את חוק הזוגיות, חוק צוהר וביטול התיקון לחוק הגיוס. היום הוא כבר נשמע אחרת. במסיבת העיתונאים אמר: "לגבי דת ומדינה – העמדות שלנו ברורות, וברור לנו שגם מפלגות חרדיות הן בקואליציה. לכן ברור לנו שאנחנו מדברים על דברים סבירים, על רצון טוב אם הוא קיים".