ניסה להבריח 4 טון טבק, ונעצר במעבר אלנבי

חשוד בניסיון הברחה של מעל 4 טון טבק נעצר במעבר גשר אלנבי בעת שניסה לחצות את הגבול לירדן • את הטבק הסתיר בתוך מכולה עליה הצהיר כי היא מכילה דלתות עץ

חשוד בניסיון הברחת ענק של יותר מ- 4 טון טבק שהמס בגינו עומד כ- 2.3 מיליון ₪, נעצר לפני מספר ימים במעבר גשר אלנבי, כאשר ניסה לחצות את הגבול לירדן. היבואן, בעל עסק למסחר ושיווק חוטי סריגה המתגורר בחברון, הובא בפני השופט עידו כפכפי מבית משפט השלום באשקלון, ושוחרר בתנאים מגבילים. החקירה בתיק זה התבצעה על ידי יחידת הסמים והמכס (יס"מ) במכס אשדוד.

כמפורט בבקשת המעצר, היבואן, רפיק אבו עפיפה, הגיש באוקטובר 2015 בקשה לשחרור מכולה ובה על פי המוצהר אוחסנו רהיטים לחדרי שינה ומערכות סלון. בבדיקה פיזית שנערכה על ידי יחידת הבודקים במכס אשדוד נמצא כי שני השלישים הראשונים של המכולה הכילו רהיטים אך בשליש האחרון גילו הבודקים 86 דלתות עץ שהכילו טבק דחוס עטוף בנייר כסף במשקל כולל של 4.3 טון. על פי החשד, היבואן הסליק את הטבק במטרה להתחמק מתשלום מסים ומהוצאת האישורים הרגולטוריים הנדרשים, בעיקר אלו של משרד הבריאות.

עמיל המכס החברוני שפעל מטעם היבואן מסר בעדותו כי החשוד הצהיר בפניו כי בכוונתו לייבא אך ורק רהיטים ממצרים. עוד מסר עמיל המכס כי עדכן את היבואן בדבר הטבק המוברח שנמצא במכולה אך זה נמנע מלהגיע אל המכס ולמסור את עדותו.

צילום: מכס אשדוד
טבק בדלתות עץ 1

טבק בדלתות עץ 2

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *