לפיד: נתניהו הציע לי להכנס לקואליציה. סירבתי

בפתח ישיבת סיעת יש עתיד אמר יאיר לפיד: אנחנו מגישים היום הצעת אי אמון בממשלה. אילו הייתי יכול הייתי מגיש במקביל הצעת אי אמון באופוזיציה על הדרך שבה דברים התנהלו

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד אמר בפתח הסיעה: "השבוע האחרון בחייה של מדינת ישראל גורם לזה שבאופן מפתיע אין לנו בעיה להגדיר מהי הבעיה המרכזית של המדינה. הבעיה המרכזית של מדינת ישראל היא הפוליטיקה שלה. המערכת הפוליטית שלה על כל קלקוליה.

"יש פה הרי באמת גם מדינה נהדרת וגם צבא מופלא, לכל אחד מאיתנו יש פה כל בוקר אנשים יותר מדהימים ממה שיש בכול מקום אחר בעולם. בתוך כל זה יושבת מערכת פוליטית מושחתת, משחיתה ומכוערת שמקלקלת הכול. אנחנו צריכים לבחור מה אנחנו רןצים – אנחנו רוצים ישראל גדולה או שאנחנו רוצים פוליטיקה קטנה. זוהי הבחירה שעומדת בפני אזרחי ישראל".

"השבוע האחרון זה שבוע של ציניות מוחלטת ושל עיסוק רק בכיסאות. אף אחד לא העמיד פנים אפילו שהוא מדבר על ערכים, שיש איזה ערכים עליהם הוא מוכן להיהרג ובשבילם הוא מוכן לעשות דברים. אנשים מקללים אחד את השני בחוץ ואז נכנסים לחדרים סגורים ומנהלים מו"מ כאילו זה משעשע אותם שהם מרמים את כולנו. השמאל לא יותר טוב מהימין".

לפיד הוסיף: "אנחנו היום מגישים הצעת אי אמון בממשלה. אילו הייתי יכול הייתי מגיש במקביל הצעת אי אמון באופוזיציה על הדרך שבה דברים התנהלו. הרי מה כל כך מסובך פשוט להגיד לא?

לדבריו, "ראש הממשלה פנה אלי לפני כמה חודשים והציע לי את אותה הצעה להיות שר החוץ ולקבל תיקים. אמרתי תודה רבה אני מכבד את אדוני, אני מכבד את ממשלתו והתשובה היא לא ואין על מה לדבר. למה? כי הבטחנו. לא מסובך לעמוד במה שאתה מבטיח".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו