דרעי: סיכמנו שכל הקשור לדת ומדינה – יישמר

בפתח ישיבת סיעת ש"ס בירך השר דרעי על הרחבתה המסתמנת של הקואליציה • הביע צער על עזיבת משה יעלון והצהיר כי הוא בטוח שאביגדור ליברמן יהיה שר ביטחון טוב

יו"ר שס ושר הפנים, אריה דרעי, עידכן היום בישיבת הסיעה על ההסכם הקואליציוני המסתמן עם סיעת ישראל ביתנו וצירופה לממשלה.

שר הפנים אמר: "אני מעדיף ממשלה רחבה יותר ואני מקווה שהיום המשא ומתן יגמר. יש לסיים את העניין במהרה ולהתחיל לעבוד, כיוון שיש משימות רבות העומדות לפתחנו".

בהקשר לנושאי דת ומדינה אמר דרעי, "דאגנו לכך שכל נושא הקשור לסטטוס קוו או לקווי היסוד לא יעלה לדיון. הוסכם שכל חקיקה או יוזמה הקשור לדת ומדינה תחייב הסכמה של כל מרכיבי הקואליציה. הדבר נעשה, בראש ובראשונה, מתוך רצון לייצב את הממשלה ולאפשר לה להשלים את ימיה".

דרעי גם סיפר כי הציעו לש"ס את ועדת הפנים תמורת ועדת החינוך אך ש"ס השיבה בשלילה, כיוון שנושא החינוך הוא חשוב מכדי לוותר עליו. שר הפנים הציג את הדברים החשובים שש"ס תקדם במושב הקרוב ובראשם הוזלת תעריפי המים.

השר דרעי אמר: "מאוד שמחתי לראות שהוזלת תעריפי התחבורה, אשר קידמנו במקביל, כבר תאפשר למשפחות שלמות לנסוע באוטובוסים, בל"ג בעומר, להילולת הרשב"י".

הוא הוסיף: "אני מצטער על עזיבתו של משה יעלון את הממשלה. קראתי לו להישאר אך לצערי הוא בחר להתפטר. יעלון מילא את תפקיד שר הביטחון במקצועיות ואחריות, ראיתי בו שותף אמיתי, עבדתי איתו בישיבות הקבינט וצר לי על עזיבתו. ולכל החוששים אני אומר: שר הביטחון המיועד אביגדור ליברמן יהיה שר ביטחון טוב, אחראי ומקצועי. הממשלה הזאת תמשיך עד סוף הקדנציה ואין לי ספק שהממשלה הזאת תעשה מה שטוב לעם ישראל ותאחה את הקרעים שאנו רואים בעם".

יו"ר וועדת הפנים חבר הכנסת דוד אמסלם (ליכוד) מגיב על דברי השר דרעי בישיבת סיעת שס בה התבטא כי הציעו למפלגה את ועדת הפנים בתמורה לוועדת החינוך: "נושא התפקידים הוא אינו הנושא החשוב. אם תוקם ממשלה לאומית ואצטרך לוותר על הוועדה, אברך על כך. טובת ארץ ישראל ועם ישראל מעל לכל שיקול של תפקיד כזה או אחר".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *