עמותות יכולות להרוויח מיליונים באמצעות ניהול נכון של הכסף

שוקי בורשטיין מנכ"ל בנק מרכנתיל: " ההתמחות שרכשנו בבנק מרכנתיל מאפשרת לנו לתת מענה פיננסי באמצעות הבנקאים שלנו שמכירים ומבינים את המוסדות החרדיים" * רו"ח יואל טולדנו: "הכספים הפנויים במלכ"רים מהווים הזדמנות עבור העמותות להגדיל את האמצעים העומדים לרשותם" * חנוך הירשוביץ: "מהציבור החרדי נמנע כרבע מיליארד שקל בעשור האחרון"
 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

מאות מנהלי עמותות, ארגונים ומוסדות מהמגזר החרדי והדתי השתתפו היום בוועידה הכלכלית הראשונה למנהלים שיזמו בנק מרכנתיל, פירמת רואי החשבון 'זיו האפטBDO' והחטיבה הפיננסית בחברת 'הירשוביץ פתרונות'. הוועידה שהתקיימה תחת הכותרת "מנהלים הצלחה – ניהול חכם בעידן של מהפכות" נערכה במלון סיטי טאוואר ברמת גן.

הוועידה נפתחה בדברי ברכה של השותפים לייזום הוועידה, בהם מנכ"ל בנק מרכנתיל מר שוקי בורשטיין, רו"ח יואל טולדנו שותף וראש אשכול ב'זיו האפט BDO', מנכ"ל הירשוביץ פתרונות ר' חנוך הירשוביץ.מרכנתיל - ועידת מרכנתיל לבעלי עמותות ועסקים חרדים

מנכ"ל מרכנתיל, מר שוקי בורשטיין הודה למנהלים על השתתפותם בוועידה וציין לחיוב את הרצון של כלל המנהלים לפתור את הסוגיות הפיננסיות בשקיפות   ובהתאם לרגולציה, משום שפעילות תקינה מאפשרת צמיחה טובה ומאידך, מונעת קשיים בעתיד. "החיבור שלנו עם המוסדות והלקוחות החרדיים, באמצעות מרכז העסקים למוסדות וארגונים וכן באמצעות סניפי הבנק המתמחים גם הם בפעילות זו מאפשרים מתן פתרונות ומענה לצרכים שהולכים ומתפתחים בקהילה שנמצאת בצמיחה מתמדת. אצלנו במרכנתיל הדברים נעשים תוך מתן שירות אישי, שיתוף פעולה מתמיד ותפירת חליפות המתאימות לצרכי כל לקוח ולקוח".

רו"ח ר' יואל טולדנו, שותף וראש אשכול חרדים בזיו האפט BDO  ציין כי "הכספים הפנויים במלכ"רים מהווים הזדמנות עבור העמותות להגדיל את האמצעים העומדים לרשות פעילות העמותה באמצעות השקעות. המפגש בין הכספים הפנויים במלכ"רים עם המכשירים המגוונים של השקעה וחיסכון הקיימים היום במשק הם צעד מתבקש בחיזוק פעילות העמותות. חשוב לזכור שכל צעד כזה יש לבצע באופן מושכל תוך ביצוע ניתוח הולם של אפיק ההשקעה והתאמתו לפעילות העמותה. לדעתנו אין סתירה ברגולציה הקיימת כיום כלפי מלכ"רים בישראל", אמר. באשר לפירמת רואי החשבון המעסיקה מאות נשים חרדיות במחלקות השונות, ציין טולדנו כי "מדובר בעובדות מקצועיות ומסורות המכירות היטב את דרך הטיפול במוסדות החרדיים תוך שימת דגש על מקצועיות בעמותות בכלל ובעמותות חינוך בפרט".

ח"כ פרופ' מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני), יו"ר השדולה לשוויון הזדמנויות למגזר החרדי, סיפר על היכרותו עם עולם התעסוקה החרדי כפי שהוא נחשף אליו לאורך השנים ואמר "הפוטנציאל הטמון במגזר החרדי הוא עצום, כאשר מתוכם צמחו מנהלים בכירים שיכולים להיות גם מנהלים בכירים בכלכלה הישראלית", עוד ציין כי "הציבור החרדי מופלה לרעה, ועל כן אעשה כמיטב יכולתי לסייע עד כמה שניתן למנוע אפליה. השירות הציבור חייב להיות יוזם ומופת לשילוב חרדים".

ה'זבולון' שתומך ב'יששכר'

ר' חיים הולצברג מנהל המרכז לעסקים ולמוסדות חרדיים ציין כי העמותות במגזר הדתי והחרדי נמצאות בצמיחה מתמדת, לדבריו, "העבודה מול העמותות דורשת  מומחיות רבה, וזו הסיבה שהובילה אותנו  במרכנתיל להקים את המרכז לעסקים ולמוסדות חרדיים.  המרכז לארגונים ומוסדות בבנק מנהל כיום בהצלחה ובהבנה רבה את חשבונותיהן של אלפי עמותות". הולצברג הדגיש  את נקודות החוזקה שעל מנהלי העמותות להקפיד עליהן כמו ניהול תקין ושמירה על המוניטין של העמותות.

בכל הנוגע למתן אשראי לעמותות וארגונים, ציין הולצברג כי במרכנתיל יודעים להתאים חבילות פיננסיות על פי צרכי  העמותות. "כאן באה המומחיות של הבנקאים במרכז לעסקים ולמוסדות שלנו, שיודעים להתאים את המוצרים הפיננסים המתאימים לכל גוף, ללוות אותם בכל צעד ובעיקר לתכנן נכון את התקציב – גם מול תרומות או תקציבים ממשלתיים", אמר וסיפר כי "בהתאמה נכונה של המוצרים הפיננסים יכולים המוסדות לחסוך לאורך שנים עלויות רבות".

מנכ"ל הירשוביץ פתרונות ר' חנוך הירשוביץ. קרא לחולל מהפיכה בעולם ניהול הכספים של קרנות הצדקה והחסד, באפיקים הפיננסים השונים המוצעים, תוך שהוא מדגיש את העובדה שמשרד האוצר ובנק ישראל מעודדים כמה שיותר גופים פיננסים לנהל את הכספים המופקדים אצלם באפיקי השקעה סולדים שונים שיניבו בסופו של דבר רווחים נוספים. "עקב חוסר ניהול אפקטיבי של כספי המשפחות וארגוני החסד נמנעה מהציבור תשואה סולדית של כרבע מיליארד שקל בעשור האחרון", אמר וקרא למנהלי המוסדות והארגונים למנות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בכדי שינהלו את הכספים הללו כפי שמצופה מכל ארגון ציבור בסדר גודל שכזה.

באר הנפט של בני ברק

חבר הכנסת הנכנס ח"כ הרב יעקב אשר שיתף את הציבור מניסיונו העשיר כראש עיריית בני ברק לשעבר, אשר במהלך כהונתו עברה העיר מגירעון לאיזון, בעיקר בזכות יוזמת מרכז העסקים בצפון העיר – ה-BBC, אותו הגדיר כ'באר הנפט' של בני ברק.

עמנואל כהן, מנהל מחקר ופיתוח בחברת ג'ובינג, הציג למנהלים כללים וטיפים בגיוס נכון של עובדים, תוך התמקדות ברבדים החשובים ביותר בקורות החיים. אבי שפירא, מנכ"ל עמותת אנפיטק סיפר על השימוש בטכנולוגיות כמכפיל כוח בעמותות.

ר' שמואל טירר, מנכ"ל 'שמש רכבים', סיפר על תרומת השימוש ברכב צמוד לתנאי העסקה הולמים של מנהלים כמו גם ייעול של עבודתם. גיא בייגל מנכ"ל 'מידות – תו תקן לעמותות' דיבר במושב הפתיחה על מגמות בגיוס כספים ממשקיעים וקרנות, רו"ח יואל טולדנו ורו"ח אבי פרקש מזיו האפט BDO  דנו על "עשה ולא תעשה בעולם ההשקעות", ואילו רו"ח יואב קלמפרר, דירקטור בזיו האפט BDO סיפר על התמודדות המנהלים מול שלטונות המס נדב מנסדורף, סמנכ"ל אסטרטגיה ושותף בחברת 'טריא' – חברת ההלוואות החברתית הגדולה בישראל סיפר על מהפכת ההלוואות החברתיות. עו"ד דוד ג'והן, ראש מחלקת נדל"ן במשרד עו"ד י. וינרוט הרחיב על הביטחון בהשקעה בעמותות בנייה.

לקראת סיום הוועידה נערך פנאל מומחים בנושא "חרדים מאפליה", בנוגע לאפליית המגזר החרדי ומניעת תחרות הוגנת במשק. בפנאל שהנחה עו"ד עודד לבינסון השתתפו מנכ"ל האוצר לשעבר איש העסקים שמוליק סלבין, מנכ"ל חברה קדישא ת"א ויו"ר פורום חברות הקדישא הרב אברהם מנלה, ראש עיריית מודיעין עילית הרב יעקב גוטרמן, מנכ"ל רשת גני הילדים ומעונות היום של רשת 'בית יעקב' הרב יצחק גולדקנופף, מנהל אגף המשכנתאות במרכנתיל דודי מייזליק, סגן ראש לשכת עורכי הדין בישראל עו"ד מנחם מושקוביץ, ראש תוכנית חרדים בישראל במכון הישראלי לדמוקרטיה ד"ר גלעד מלאך ומנכ"ל קרן קמ"ח הרב מרדכי פלדשטיין.

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה
העורבים ניקרו את האוח הצעיר; כך הוא הוחזר לחיק הטבע • צפו
לִבָּאִי בְּאוֹרַיְתָא • סיום מסכת פסחים בחצר הקודש סקאליע

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן