משרד הבריאות: נתגלו מקרי הידבקות בקדחת הנילוס

משרד הבריאות מודיע כי החלה פעילות נגיף קדחת מערב הנילוס לקיץ 2016. החל מחודש מרס 2016 דווחו 4 מקרים של קדחת מערב הנילוס בישראל, 1 מאובחן ו-3 משוערים. יש לציין כי בשנת 2015 דווחו למשרד הבריאות על 149 מקרים של קדחת מערב הנילוס.

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

משרד הבריאות מודיע כי החלה פעילות נגיף קדחת מערב הנילוס לקיץ 2016. החל מחודש מרס 2016, דווחו 4 מקרים של קדחת מערב הנילוס בישראל, 1 מאובחן ו-3 משוערים.

יש לציין כי בשנת 2015 דווחו למשרד הבריאות על 149 מקרים של קדחת מערב הנילוס.

משרד הבריאות ממליץ לציבור לנקוט אמצעים למניעת עקיצות יתושים, כגון: שימוש בתכשירים דוחי יתושים, רשתות לחלונות ולבוש מתאים.

מומלץ לדווח לרשות המקומית על מטרדי יתושים ומאגרי מים בהקדם האפשרי.

 

רקע קצר לגבי המחלה ודרכי ההתגוננות:

קדחת מערב הנילוס (West Nile Fever) היא מחלה הנגרמת על ידי נגיף קדחת מערב הנילוס (קמ"ה), ומועברת לבני אדם ולבעלי חיים שונים על ידי עקיצת יתוש, שניזון מעופות נגועים. בארץ המחלה מועברת בעיקר על ידי יתושים.

בדרך כלל מדובר במחלה קלה, דמוית שפעת אשר חולפת מאליה. סימניה הם: חום, כאבי ראש, חולשה, כאבי פרקים ושרירים דלקת בלחמית העין, פריחה ולעיתים בחילות ושלשולים. בכ- 1% מהחולים המחלה היא קשה, עם סימנים נוירולוגיים המתאימים לדלקת עצבה או דלקת מח חדה.

 

תקופת הדגירה (התקופה שחולפת מרגע העקיצה ועד להתפתחות סימני המחלה) במרבית המקרים היא 7 עד 14 ימים ובמקרים בודדים יכולה להיות יותר קצרה (3 ימים) או להגיע ל-21 ימים.

מניעת מפגעי היתושים והתגוננות בפני עקיצות הם אבני היסוד למניעה יעילה של תחלואה. יש לנקוט באמצעי ההתגוננות בשעות החשיכה (משקיעת החמה ועד לזריחתה), שהן שעות הפעילות של היתושים.