לאחר שאתמול נדחתה ההצבעה בעקבות האולטימטום שהציב השר בנט, במהלך היום יושבע יו"ר "ישראל בתינו" לשר הביטחון של מדינת ישראל באמצעות הצבעת שרי הממשלה, השר בנט הודיע על הסרת ההתנגדות עם הסכמת נתניהו ל'פשרת ליצמן', שר הבריאות: מזכיר לקבינט זה לא דבר שהולכים עליו לבחירות.

עם השגת הסדר הפשרה בין רוה"מ לשר בנט בדבר מינוי מזכיר צבאי לקבינט המדיני ביטחוני שיעדכן את חבריה אודות נושאי ההצבעה הצפויים ויציג בפניהם את מכלול הנושא על שלל היבטיו, נסללה הדרך להשבעת יו"ר "ישראל בתינו" שר החוץ לשעבר ח"כ אביגדור ליברמן למשרד הביטחון ומינויה של חברת סיעתו ח"כ לנדוור לשרת העליה והקליטה.

העימות פרץ, לאחר ששר החינוך נפתלי בנט קשר בשבוע האחרון בין תמיכתו בהרחבת הממשלה באמצעות צירופה של מפלגת "ישראל בתינו" לקואליציה, לתמיכת רוה"מ בדרישתו למינוי מזכיר צבאי לקבינט.

אמש בשעת לילה מאוחרת, עם ההודעה הרישמית על סיום המשבר שבא אל קיצו בהתערבות השר יעקב ליצמן שהציג הסדר פשרה שאומץ על הצדדים, פירסם השר בנט הודעה בה נאמר כי "החל מהבוקר, הקבינט בישראל לא יהיה יותר ללא קצין שיעדכן את השרים", וכי הוא "מודה לשר ליצמן שהביא לפיתרון".

בנט מתח ביקורת מרומזת על רוה"מ שהביע את הסכמתו להסדר הפשרה רק באישון ליל ואמר כי "הסכמנו לכך מיד אחר הצהרים, וליצמן לא ויתר עד שגם ראש הממשלה נתן הסכמתו לכך הלילה, לפני מספר דקות".

את ההודעה סיים בנט בהבעת תודה לנתניהו, "אני מודה לראש הממשלה שהסכים הלילה לקבל את ההצעה למען עם ישראל וחיילי צהל,
נמשיך לשמור עליכם, עם ישראל ניצח חוזרים לעבוד".

שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס הבוקר למאמציו שהביאו לסיום המשבר בקואליציה.

"הנושא הזה של מזכיר לקבינט, זה לא נושא שהולכים עליו לבחירות", והוסיף כי הוא שמח שכולם קיבלו את ההצעה.

במהלך היום יובאו לאישור השרים מינויים של החכי"ם ליברמן ולנדוור כשרים בממשלה לאחר שההצבעה שהיתה אמורה להתקיים אתמול נדחתה בשל האולטימטום שהציב בנט.