לקראת מיתון במשק? גפני זימן את שר האוצר ונגידת בנק ישראל

יו"ר ועדת הכספים גפני יזמן את שר האוצר ונגידת בנק ישראל לדיון חירום נוכח ההאטה המסתמנת במשק והצורך להגביר את הצמיחה • נציגי המגזר העסקי בדיון: "המדינה מקשה על בעלי עסקים"

תמונה עגומה של המשק בישראל עלתה היום מדיון מיוחד שקיים היום יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני נוכח הירידה בצמיחת התוצר ברבעון הראשון של 2016, שצמח ב- 0.8% בלבד עפ"י הלמ"ס, הירידה החדה בייצוא בכ- 12.9%, דעיכת התעשייה והחשש מכניסת המשק למיתון.

נציגי התעשיינים טענו, כי האוצר אינו עומד בהתחייבות הממשלה ואינו מעביר 260 מיליון ₪ שיועדו לתמיכה בייצוא ב- 2016 ובכך פוגע במאמצי התעשייה לשרוד ולהגביר את הייצוא לחו"ל.

נציגי ענפי המסחר, טענו שהבעיה של המשק איננה נקודתית ואינה מתמצה בהקצאת תקציבים אלא בהכבדה הבלתי אפשרית על בעלי עסקים בחקיקה, ברגולציה, בהרחבה לא מידתית של חובת הדיווח, שכל אלה פוגעים במוטיבציה של בעלי עסקים לבנות, לפתח ולהתרחב. "הפגיעה במוטיבציה לבנות עסקים בישראל, היא שפוגעת יותר מכל בצמיחה", ציין נשיא איגוד לשכות המסחר, אוריאל לין.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, הודיע כי "בכוונתו לזמן דיון חירום בהשתתפות שר האוצר, נגידת בנק ישראל וראשי המשק, על-מנת לדון בכל הסוגיות הרלוונטיות הטעונות טיפול בטווח הקצר ובטווח הארוך על-מנת להגביר את הצמיחה ולחזק את התעשייה והייצוא". "לא אאשר תקציב דו-שנתי בעוד התעשייה קורסת. מה שייצא זה שהמדינה תפסיד המון כסף וניכנס למעגל קסמים של הידרדרות שתלך ותחמיר" אמר. גפני ביקש מנציגי מרכז המחקר של הכנסת להכין לוועדה מסמך המפרט את כל ההכבדות על המגזר העסקי ועל המעסיקים בישראל ב- 10 השנים האחרונות לקראת הדיון עם ראשי המשק.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן