המשבר נמשך: "ש״ס דורשת את פיטוריו המיידים של רמי סדן"

על אף ניסיונות השכנוע מצד ראשי הקואליציה סיעת ש"ס מתבצרת בעמדתה. בהודעה שפרסמה הסיעה היא דוחה את טענותיו של סדן, דורשת את פיטוריו ומבהירה: "כל עוד זה לא יקרה - לא נקח חלק בהצבעות"

משבר סדן נמשך: על אף ההצהרות האופטימיות שפיזרו ראשי הקואליציה, סיעת ש"ס מסרבת לחזור בה מהאולטימטום שהציבה לפיטוריו של סדן.

לפני זמן קצר פרסמה המפלגה הודעה בת חמישה סעיפים בה נאמר: "1. סיעת ש״ס דוחה בכל תוקף את ה״בדיקה״ המגמתית שערכה אתמול הרשות השניה.

2. על פי כל הבדיקות שנערכו, רמי סדן אמר בישיבת הדירקטוריון את הדברים הגזעניים נגד תנועת שס ונגד יו״ר התנועה אריה דרעי. הדברים הגזעניים והחמורים נאמרו בעת שהציג את מועמדותו ליו״ר הדריקטוריון של חדשות 10.

חמור מאד שלאחר דבריו החמורים של סדן, בחר אותו הדריקטוריון ליו״ר חברת החדשות.

3. תנועת ש״ס דורשת את פיטוריו המיידים של רמי סדן בשל דבריו החמורים נגד הציבור המזרחי במדינת ישראל.

4. כפי שהודענו אמש, חברי סיעת ש״ס לא ישתתפו היום בישיבות הכנסת ובהצבעות.

5. חברי סיעת ש״ס יופיעו היום בפני חברי מועצת חכמי התורה ויקבלו הנחיות לגבי ההמשך".

כזכור מוקדם יותר דיווחנו כי יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, ביטל הבוקר את הגעתו לדיון של ועדת הפנים במחאה על דבריו של יו"ר דירקטוריון ערוץ 10, רמי סדן, שאמר: "אני שונא את תנועת ש"ס ואת דרעי הגנב".

במקביל מחרימים חברי המפלגה את הדיונים השונים וכך גורמים בשיבושים בעבודת הועדות השונות.

מי שמנסה לפתור את המשבר הוא ראש הממשלה נתניהו באמצעות יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן. לפני זמן קצר נועד ביטן עם דרעי וחיבן יחד עמו את הדברים.

ביטן אף הבטיח לדרעי כי ניתן יהיה להמשיך את הברור אם יידרש וככל שיתברר שיש טעם בדברי ש״ס ייעשה שיקול מחודש על ידי הקואליציה בעניין זה.

"לאחר ישיבה באווירה טובה עם שר הפנים ולאחר עיון בחומר והבדיקה, ברור שהפרסומים בתקשורת היו מוגזמים וכי הדברים שנטען שנאמרו כנגד שר הפנים לא נאמרו אם כי נאמרו דברים לא ראויים שלא היו צריכים להאמר", מסר ביטן בסיום הפגישה.

"יו״ר ש״ס מסר כי יביא את הדברים וממצאי הבדיקה בפני חברי סיעתו", דברי ביטן.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו