מועצת החכמים לדרעי: להמשיך במאבק ביתר שאת

לאחר שחברי מועצת חכמי התורה שמעו את ההתבטאויות המיוחסות לרמי סדן, החליטו להורות לשר דרעי להמשיך במאבקם על מנת להשיב את כבודם האבוד של בני עדות המזרח בישראל

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

"חברי מועצת חכמי התורה שמעו בצער רב את דבריהם של נציגי תנועת ש"ס אודות התבטאויות חמורות שנשמעו כלפי בני עדות המזרח בישראל". כך נפתחת הודעת מזכיר מועצת החכמים בהתייחסות לדברים המיוחסים למר רמי סדן.

בהחלטת מועצת חכמי התורה נכתב: "ומורה בזה ליו"ר התנועה הרב אריה דרעי, ויתר נציגי התנועה להמשיך ביתר שאת וביתר עוז את מאבקם החשוב להחזיר עטרת תפארת יהדות ספרד למקום הראוי לה".

בהתייחסות למאבק של ש"ס ולדרישתם לפטר את רמי סדן נכתב בהחלטת מועצת חכמי התורה: "וברור הדבר שאין מקום במשרה ציבורית לאותם המלעיזים על עדה קדושה ובוודאי שיש לפעול למנוע העניין בכל דרך".

כזכור, בעיתון הארץ נחשף אתמול כי יו"ר חדשות 10 אמר בשיחה עם חברי דירקטוריון הערוץ: "בואו נודה על האמת, אני כמוכם, באליטה, שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי. אבל אנחנו, כאליטה, צריכים לפרוץ את המעגלים של הערוץ, לפנות לקהל של ש״ס, למסעודה משדרות".

הבוקר הודיעו חברי הכנסת של ש"ס כי לא יתייצבו להצבעות במליאת הכנסת. למרות זאת, חזרו בהם נציגי ש"ס וגילו אחריות ציבורית כאשר נכנסו למליאה על מנת להפיל את חוק הגיור שיזם ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד).

ההצעה, שהופלה ברוב של 49 ח"כים מול 39, מבקשת לקבוע בחוק את סמכויותיו ואופן פעולתו של מערך הגיור. החוק קובע את אופן מינוי ראש מערך הגיור, כשירות דייני הגיור ואופן מינויים, הקמת בית דין משמעתי לחברי בית הדין לגיור, אופן הליך הגיור, הליך ערעור על החלטת בית הדין לגיור, גיור נתין זר והוראות ביצוע ותחילה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell