הנסיעה של נתניהו הפכה לסיוט • החשש: מימרן הוא רק קצה הקרחון

על הביקור החגיגי של ראש הממשלה במוסקבה העיבו ההסתבכויות השונות של רעייתו והבדיקה עליה הורה מנדנבליט בעניינו. דיווח: פרשיות שונות שטוייחו בעבר נבדקות עכשיו שוב

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

בעוד בסביבת נתניהו מנסים לשדר עסקים כרגיל, מתרבים הדיווחים על כך כי פרשת מימרן עלולה לסבך קשות את ראש הממשלה, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין: "הנסיעה החגיגית למוסקבה, עם הרעיה כמובן, שאמורה הייתה להיות שיוט חלומי בין אירועים נוצצים ומסעדות יקרות, הפכה לסיוט. הטרלול הרגיל האופף את סביבתו של נתניהו שודרג עד מאוד, והסיטואציה המלחיצה החדשה גררה גם כמה סקנדלים מביכים. נתניהו עצמו בילה את מרבית הזמן על קו הטלפון מול סוללת הפרקליטים האינסופית, לטיפול בפרשות השונות", דיווח בסוף השבוע הפרשן בן-כספית ב'מעריב'.

כספית מוסיף: "אגב, יש הרבה יותר פרשות ממה שנדמה לציבור. דברים רבים שטויחו בעבר, נבדקים כעת שוב. המידע זורם. ארנו מימרן הוא קצה זניח של קרחון ענק. תעשיית המיליונים של נתניהו, שנשמרה כל השנים מתחת לפני הקרקע, מתחילה לבצבץ. מי שמכיר את ביבי והביט בו בימים האחרונים, הבין את גודל המצוקה. כמו תמיד בסיטואציות הללו, הוא הצטנן, נתקף כאבי ראש ונזלת טורדנית, נרגנות וקוצר רוח".

כזכור, בשבוע שעבר דיווחנו כי לאחר שטען שעדותו של המיליארדר הצרפתי, ארנו מימרן, שקרית, שינה ראש הממשלה את גירסתו והודה בקבלת סכום מסויים ממימרן.

"הטענה שארנו מימרן תרם מיליון אירו לקמפיין בחירות של מר נתניהו היא שקר משולל כל יסוד. לא הייתה שום תרומה של מימרן לקמפיין בחירות של נתניהו….מימרן תרם בשנת 2001 ארבעים אלף דולר לקרן לפעילות ציבורית של מר נתניהו, שכללה הופעות תקשורתיות ומסעות הסברה רבים בחו"ל לטובת מדינת ישראל, ונעשתה בהתאם לחוק", נאמר בהודעה שפרסמה הלשכה לפני זמן קצר.

מדובר, כאמור, בגירסה חדשה לגמרי מאחר שבעבר טען נתניהו כי לא קיבל ממירן כל תרומה.

בערוץ 10 דווח כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדנבליט, הורה לצוות משרדו לפתוח בבדיקת הדיווח לפיו נתניהו קיבל מיליון אירו ממיליארדר צרפתי – בניגוד לחוק.

מקור הדיווח הוא במשפט שמתנהל בימים אלה בצרפת נגד המיליארדר ארנו מימרן, במהלכו טען מימרן נטען כי הוא העביר לנתניהו סכום של מיליון אירו בבחירות 2009 – מבלי לדווח על כך.

גורמים משפטיים העריכו מיד עם הפרסום הראשון בנושא כי לא יהיה מנוס מחקירת משטרה בענין. בגורמים אף ביקור את היועץ המשפטי הקודם, יהודה וינשטיין, על האופן שבו הוא "החליק" פרשיות שונות הנוגעות לנתניהו.

כאמור, היועץ המשפטי מנדנבליט הורה על בדיקת הנושא, כשלא מן הנמנע שבסופו של יום תיפתח חקירה פלילית בענין.

"נתניהו לא קיבל כל תרומה אסורה ממימרן. כל טענה אחרת היא שקר": כך הגיבו אמש בסביבת ראש הממשלה על הפרסומים לפיהם נתניהו קיבל תרומה אסורה על סך מיליון יורו ממיליארדר צרפתי.

בהודעת שפרסמה לשכתו של נתניהו נאמר עוד: "מימרן תרם לפעילות ציבורית של נתניהו בתחילת שנות ה-2000, כשמר נתניהו היה אזרח פרטי ולא מילא כל תפקיד פוליטי. פעילות זו כללה הופעות תקשורתיות ומסעות הסברה רבים בחו"ל לטובת מדינת ישראל, ונעשתה בהתאם לחוק.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן