מי שחולף סמוך למכון מור לא יכול לפספס את המבנה הלא-גמור שעליו מתנוסס שלט עם ציטוט של הרב רפאל הלפרין. קבוצה של יזמים חרדים רכשו את השטח במאות מיליונים. לסיפור המלא

סמוך למכון מור, במרכז המגדלים הממוקם בפאתי בני ברק, עומד מזה 16 שנה מבנה ענק ולא גמור ("פיל לבן"). מי שחולף באזור לא יכול לפספס את השלד הענקי עליו מתנוסס השלט "לשון הרע לא מדבר אלי" שתלו בני משפחת הלפרין, לאחר פטירתו של אביהם.

העבודות להקמת המבנה, שהיה מיועד לשמש כמרכז דן, הופסקו מסיבות שונות ומאז עומד השלד בשממונו.

העיתון 'כלכליסט' חושף הבוקר כי קבוצה של יזמים בראשות היזם החרדי יהודה עמר זכתה לאחרונה במכרז ורכשה את הפרויקט ב־223 מיליון שקל.

ע"פ הדיווח, שטח הקרקע של הפרויקט 10.4 דונם, ויש עליו זכויות בנייה של כ־50 אלף מ"ר למרכז מסחרי ו־50 אלף מ"ר למשרדים במגדל של כ־40 קומות.

"להערכת גורמים המקורבים לעסקה, הקבוצה שמוביל עמר כוללת שלושה אנשי עסקים חרדים משמעותיים: שוקי שרון והאחים ישראל ויעקב ברונר. שרון, שעל פי פרסומים שונים הונו נאמד בין 500 מיליון שקל למיליארד שקל, נחשב לאחד השחקנים המרכזיים בשוק תפוחי האדמה כשבמקביל הוא מחזיק בנכסי נדל”ן רבים. האחים ברונר עלו ב־2009 מבלגיה, שם הובילו את עסקי היהלומים והנדל”ן של משפחתם.

האחים ברונר מעורבים במגדלי בסר 3 ו־4, ובמתחם אסם בפתח תקווה. בעבר פורסם ששרון וברונר רכשו ביחד את הקרקע בעין כרם בירושלים שבהם מקודמת תוכנית לבניית 2,000 דירות", דווח עוד.