חצי שנה לאחר שנעצר ונחקר בתנאים קשים הודיעה הפרקליטות כי תיק החקירה כנגד רכז הנוער של כוכב השחר שנעצר במסגרת הפרשה יסגר מחוסר אשמה. ב'חוננו' תוקפים את התנהלות השב"כ

מבוכה נוספת למחלקה היהודית בשב"כ: חצי שנה לאחר שנעצר ונחקר בתנאים קשים – לרבות שבועות ארוכים במעצר השב"כ – הודיע השב"כ לארגון 'חוננו' כי תיק החקירה נגד נתנאל פורקוביץ, רכז הנוער של היישוב כוכב השחר יסגר מחוסר אשמה.

בחוננו תוקפים הבוקר קשות את התנהלות השב"כ וקוראים לבדק בית בעקבות ההתרחשויות. "עניינו של פורקוביץ צריך להדיר שינה מעיני האזרחים בכלל, ובפרט מתושבי יו"ש אשר יכולים בנסיבות הזויות למצוא את עצמם ככלי ביד היוצר, עצורים בתנאים קשים ללא עוול בכפם והכל כדי לשרת מטרות של חוקרי השב"כ אשר ידעו בצורה ברורה כי אין לו כל קשר או חשד לביצוע האירוע. מצער גם שבתי המשפט הלכו שבי אחר התנהלות זו ולא מצאו לנכון לקטוע אותה כבר בתחילתה", נאמר בהודעת הארגון.

מנכ"ל ארגון חוננו אמר בתגובה: "השאלה היא למה? למה המוסדות מתאכזרים לאחים שלהם, לחיילים ולאזרחים שלהם? והשאלה היותר גדולה היא מה נדרש מאיתנו הציבור? איך אנחנו אמורים לעצור את זה?".

ואילו יו"ר 'יחד', אלי ישי, הגיב להתפתחות ואמר: "לפני מספר חודשים סערה המדינה סביב פרשת דומא והנה היום אנו מתבשרים על גניזת התיק נגד אחד המעורבים מחוסר אשמה.

אני מגנה בתוקף כל מעשי אלימות כלפי כל אדם ובוודאי שריפה של משפחה. מעשים כאלו אינם אנושיים ומנוגדים לערכי תורת ישראל.

אך כאן, הימין כולו הוכתם והושמץ וככל שנוקף הזמן מתברר שעל לא עוול בכפו.

החקירה הקשה והכואבת שעבר הנער הזה, תותיר צלקת אישית כואבת בנפשו התמימה, ואנו תפילה כי יחלים ממנה במהרה".

כזכור, במהלך הצתת בית בכפר הערבי 'דומא' נרצחו חמישה בני משפחה פלסטיניים, בהם ילדים. בעקבות האירוע – המיוחס לקיצוני הימין – החמיר השב"כ מאוד את הפעולות שהוא נוקט נגד 'נוער הגבעות', כשלא פעם נשמעות טענות על כך שהאמצעים בהם הוא נוקט מנוגדים לחוק.