"אני היחיד שמוכן לדבר": בראיון זועם מאשים הטייקון אלפרד אקירוב את התקשורת בהסתה נגד עשירי המדינה ומשמיע תחזיות קודרות באשר לעתיד המשק אם לא יחול שינוי בנושא

הטייקון זועם: איל ההון אלפרד אקירוב העניק בסוף השבוע ראיון זועם ל'דה מרקר' במהלכו הוא האשים גורמים במדינה בהסתה מכוונת נגד עשירים והשמיע תחזיות קודרות באשר לעתיד המשק הישראלי.

"הכול בא מחינוך. יש הסתה מצד הפוליטיקאים והעיתונות. כל העיתונים מסיתים. הרי צריכים למכור עיתונים, אז יכול להיות שהסתה עוזרת לקנות עיתונים", אמר אקירוב במענה לשאלה האם יש שנאת עשירים בישראל.

כשנשאל מיהם הפוליטיקאים שמסיתים השיב: "כולם. אני מעדיף לא לנקוב בשמות".

ש: גם ראש הממשלה בנימין נתניהו מסית נגד העשירים?

ת: "ביבי לא מסית נגדם אבל הוא מפחד להגן עליהם. אם שר האוצר משה כחלון אומר על רעיה שטראוס שהשומן נוזל לה מהשפתיים, אז תגיד לי אתה אם זאת הסתה נגד עשירים או לא. גם שלי יחימוביץ' מסיתה. למה זה מביא? את הפלסטינים מלמדים מכיתה א' לשנוא יהודים. את העם שלנו הפוליטיקאים מלמדים לשנוא עשירים. זה רק ההפסד של המדינה. מי מוכן להשקיע כיום בישראל?"

ש: שרי אריסון איימה ב־2003 לעזוב את הארץ בגלל שנאת עשירים, עזבה לכמה חודשים וחזרה.

ת: "אם תביא קונה מחר היא מוכרת את בנק הפועלים. אבל מי מוכן להשקיע בארץ? אתם לא נורמלים".

ש: למה אף אחד לא מוכן להשקיע בישראל?

ת: "כי יש הסתה".

ש: אבל מה אכפת לבנק שווייצרי, נניח, לקנות את בנק הפועלים. איך הוא קשור בכלל להסתה נגד עשירים?

ת: "כי המדינה לא מקיימת אף חוזה שהיא חותמת עליו. אני לא רואה מישהו מחו"ל שבא לעשות כסף בארץ".

ש: האם שונאים עשירים כי הם עשירים או כי הם מושחתים?

ת: "כי הם עשירים".

ש: האם יש אפשרות שהשנאה ברשת ומחאות לא אלימות יתלקחו להסלמה אלימה כלפי עשירים?

ת: "בוא נדבר בעוד שלוש־ארבע שנים, בינתיים המגזר העסקי יקרוס בארץ ואף אחד לא יבוא לכאן להשקיע. ועם חוק הגבלת שכר הבכירים כל הבנקאים יתפטרו תוך חצי שנה־שנה ולא יישארו בנקאים. שהשלטון ינהל את הבנקים, הוא הרי יודע לנהל הכל מצוין".

"אני היחיד שמוכן להתראיין אבל כולם באותה הדעה כמוני. לשמחתי אני לא עובד בארץ אז אין לי בעיה לדבר. תבינו, הארץ היא לא רק שלכם, היא גם שלנו. היא לא שייכת רק לציבור שמסית", מסיים אקירוב.