סנקציות כלכליות: ועדת האתיקה קנסה את לפיד ב-6000 ש"ח

הועדה שהתכנסה היום החליטה לקנוס את יו"ר 'יש עתיד' בשל ההיעדרויות הרבות שלו מדיוני הכנסת בסכום השוה לארבעה ימי עבודה. ומה היה לו לטעון להגנתו? לסיפור המלא

הגזים: ועדת האתיקה של הכנסת בתכנסה היום כדי לדון בעניינם של מספר חברי הכנסת שנעדרו ממספר מוגזם של ימי דיונים במליאת הכנסת.

הועדה מצאה שיו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, נעדר מ-32 ישיבות המהווים 8 ישיבות מעל מכסת ההיעדרויות המותרת. בשל כך החליטה הועדה לקנוס אותו בששת אלפים ש"ח – סכום השוה לארבעה ימי עבודה.

ומה היה ללפיד לטעון להגנתו? "אני רואה חשיבות עליונה בהגנה על מדינת ישראל ובייצוגה בזירה הבינלאומית בעיקר נוכח עליית פעילות תנועת ה-BDS שמנסה לפגוע בישראל. בהתאם לזאת, נתבקשתי להופיע בפורומים בינלאומיים רבים, ולייצג את מדינת ישראל אל מול תופעות הדה-לגיטימציה בעולם..

נפגשתי עם שורה של שרי חוץ אירופאים, נאמתי בהפגנה נגד מועצת זכויות האדם של האו"ם ועוד. שליחות זו דורשת הופעות בזירה הבינלאומית, ועל כן באותם זמנים נדרשתי להיעדר מישיבות הכנסת. אני מצר על כך, אך אני רואה חשיבות עליונה בהגנה על מדינת ישראל ואזרחיה".

הועדה לא השתכנעה מהנימוק שהציג לפיד וקבעה כי "לא הצדיק הצדק סביר להיעדרות. בראש ובראשונה מחויב חבר הכנסת לפעילות פרלמנטרית בכנסת לכל הפחות בימי פעילות המליאה ובמכסה שנקבעה".

יצוין כי גם ח"כ טאלב אבו עראר נעדר משתי ישיבות מעל המותר אולם בעניינו הסתפקה הועדה באזהרה בלבד. ח"כ נוסף שנעדר מעל המותר או מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) אולם הסיבה לההיעדרות היתה עניינים בריאותים ובשל כך לא ננקט נגדו כל צעד.

נושאים קשורים: ועדת האתיקה יאיר לפיד ישיבות הכנסת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *