בועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת התקיים הבוקר דיון בענין ילדי תימן החטופים. "רק שיפתחו ארכיונים יהיה אפשר באמת להתמודד עם השאלה הזו", אמר יוזם הדיון, ח"כ מאיר כהן

ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת דנה בהבוקר בפרשת ילדי תימן החטופים, כשבמרכז הדיון הדרישה הציבורית לחשיפת הפרוטוקולים החסויים בענין.

"זה כתם, זה גידול על החברה הישראלית…אני מנסה לחשוב מה היה קורה היום אם אם הייתה נכנסת ללדת ולמחרת היו מודיעים לה שבנה או בתה נפטרו וכשתבקש עדויות לכך – כלום, שום דבר. לנתק ילדים מהורים? זו תופעה שמקפלת בתוכה הרבה מאוד גזענות", אמר יוזם הדיון, ח"כ מאיר כהן.

כהן הוסיף: "אין מסמכים על מה שאירע שם, נראה שמישהו ניסה להחליק את זה, רב הנסתר על הגלוי. רק שיפתחו ארכיונים יהיה אפשר באמת להתמודד עם השאלה הזו. אני פונה לראש הממשלה – אתה לא אחראי למה שקרה אז, אנחנו לא יודעים מי כן אחראי ומי נתן את ההוראה, אבל אנחנו כחברי כנסת אלא שאחראים לכך היום.

ח"כ רחל עזריה טענה: "לא יכול להיות שיש אנשים כאן בארץ שחיים בידיעה שקרו למשפחות שלהם עוולות בעבר והם לא יודעים מה התרחש יש לנו המון כאבים מהעבר ועד שהמדינה לא תכיר בהם ולא נתמודד איתם, לא נוכל לחיות כאן כחברה", הוסיפה וקראה לחשוף מיד את כל הידוע על הפרשה.

ואילו ח"כ נאוה בוקר, שאמש חשפה את הסיפור המשפחתי הכואב שלה אמרה בדיון: "זה פשוט פשע. אני לא מצליחה לחשוב איך לוקחים מאמא ילד. זה הרבה יותר מ-1000 ילדים, הצטברו הרבה יותר עדויות. אני רוצה לסגור את הפצע ולתת להורים מנוחה"